Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Biesiady rycerskie

Atrakcja dodana przez:

Agencja Turystyki i Promocji KOMTUR

Region: Mazury
Miejsce świadczenia:
ul. Woźnice 74
11-735 Woźnice k/ Mikołajek
woj. warmińsko-mazurskie
Kontakt:
Telefon: 87 420 72 44
Fax: 87 420 72 44
E-mail :
www: http://www.biesiady.com

Kategorie:
Widok

Opis atrakcji:


Doskonale sprawdza się jako forma integracyjna.  Biesiada poprzedzona jest efektownymi pokazami walk ( z reguły 6) nawiązujących swą fabułą do historii Mazur.
Ukazuje więc Galindów (jedno z plemion pruskich) i ich waleczną sprawność w walce z Warmami (walka na pałki i krzyżakami (walka Galind z pałką przeciw krzyżakowi z mieczem), a następnie rycerskie walki turniejowe „o względy dam” (walki na topory, korbacze, półtoraręczne miecze i walkę ogniem (płonącymi pochodniami). Po 3 walkach uczestnicy imprezy mogą strzelać z łuku, kuszy. Po ostatniej walce (płonącymi pochodniami) wybrane osoby strzelają z hakownic (pierwsze działa ręczne nabijane prochem). Po pokazach wszyscy uczestnicy przebierają się w barwne i atrakcyjne szaty.

Są to:
panowie - tuniki Krzyżackie, Rycerstwa Polskiego i Europejskiego,
panie - szaty dam dworu, a następnie udają się na salę biesiadną, gdzie są pasowani mieczem „na biesiadnika”.

Do zgromadzonego rycerstwa i dam dworu przybywa Księżna w towarzystwie Komtura (prowadzący) w otoczeniu braci i półbraci zakonnych. Najstarszy z rycerstwa odczytuje stosowne glejty i nakazy. „Prowadzący” uroczyście witają się z uczestnikami biesiady. Wznoszą liczne toasty na cześć biesiadujących (w zależności od oczekiwań firmy toasty mogą być bardzo skonkretyzowane). Po powitaniu, biesiadnicy spożywają pierwszy posiłek słuchając specjalnie „napisanej” muzyki obrazującej historię Mazur - (życie Puszczy Mazurskiej, Galindów, najazdy i podboje krzyżackie, budowę zamku bitwę pod Grunwaldem i życie dworskie). Po spożyciu posiłku - kolejną część biesiady, rozpoczyna rycerz wraz z damą, o której względy walczył. Biesiadnicy zaproszeni są do wspólnych tańców przy muzyce współczesnej (wykonywanej prze zespół lub dyskotekę) Tańce przerywane są licznymi grami i zabawami w klimacie rycerskim prowadzonymi w sposób humorystyczny. Mogą to być dla przykładu: wykup branek, walka „o tytuł Jagienki” (zgniatanie orzeszków), nakładanie zbroi rycerskiej, nakładanie pasów cnoty, wbijanie ćwieków, kupczenie godnościami rycerstwa zakonnego i dam dworu (za 1 grosz) i wiele innych harców i igrców. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymują dowcipne, pamiątkowe nagrody. Czas trwania imprezy - 5 godzin.

<
<

  • Drukuj
  • Poleć atrakcję