Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Deptak ul. Bohaterów Monte Cassino

Atrakcja dodana przez:

Villa Sentoza

Miejsce świadczenia:
ul. Grunwaldzka 89
81-771 Sopot
woj. pomorskie
Kontakt:
Telefon: 58 520 48 68
Fax: 58 520 48 69
E-mail :
www: http://www.sentoza.pl

Kategorie:
  Widok

  Opis atrakcji:


  Ulica o długości 635 m, stanowi dziś główny deptak nadmorskiego uzdrowiska, zamknięty dla ruchu samochodowego. Biegnie na miejscu dawnej drogi gruntowej łączącej od XVII w. sopocką wieś z osadą rybacką nad brzegiem morza. W przeważającej części zabudowana jest po obu stronach co najwyżej trzypiętrowymi domami mieszkalnymi z przełomu XIX i XX w. Po obu stronach ulicy mieszczą się liczne sklepy, kawiarnie, bary, restauracyjki, biura podróży i inne placówki usługowe, teatr i dwa kina, a na jej przedłużeniu - sopockie molo. W latach 1824-1945 nazywana była ulicą Morską (Seestraße), a w latach 1945-1956 - ulicą Konstantego Rokossowskiego.
  Obecna nazwa ulicy upamiętnia bitwę o wzgórze Monte Cassino w środkowych Włoszech, stoczoną w dniach 11-18 V 1944 r. z decydującym udziałem 2 Korpusu Polskiego pod dowództwem Władysława Andersa.


  Poleć atrakcje:
  Napisz komentarz na Facebooku: