Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Kręgle

Atrakcja dodana przez:

Atomica Bowling Center

Region: Mazowsze
Miejsce świadczenia:
ul. Wołoska 12
02-675 Warszawa
woj. mazowieckie
Kontakt:
Telefon: 22 541 38 05

E-mail :
www: http://www.kregielnia.pl/

Kategorie:
Widok

Opis atrakcji:


W grobowcu sprzed 5300 lat, należącym do jednego z egipskich faraonów, archeolodzy odnaleźli kręgle i kule. Czy wtedy zaczęła się historia kręgli? Raczej nie… Być może jest to gra tak stara, jak kultura człowieka.

Minęły tysiące lat, a kręgle wciąż biły rekordy popularności, przyprawiając o ból głowy królów angielskich Edwarda II i Ryszarda II. Stwierdzili oni, że ich poddani poświęcają tej grze zbyt wiele czasu i po prostu jej zakazali. Prohibicja oczywiście nie przyniosła zamierzonych efektów.

Cóż znaczy jednak sentyment Wyspiarzy do tej gry wobec uwielbienia, jakim darzyli ja Niemcy! Traktowali oni kręgle nie tylko jako zabawę, ale również jako doskonałą wróżbę: kto strącił wszystkie kręgle, był z pewnością dobrym człowiekiem. Komu się nie udało – musiał odprawić pokutę. Od zawsze warto było być mistrzem...

Prawdziwe czasy kręglarskich wirtuozów nadeszły pod koniec XIX wieku, gdy najlepsi gracze założyli Amerykański Kongres Bowlingu (amerykańskiej odmiany kręgli) i ustalili jasne zasady gry, obowiązujące do dziś. Wtedy też nastąpił oficjalny podział na amerykańską odmianę gry z dziesięcioma kręglami (czyli bowling), oraz europejską – z dziewięcioma.

Nie oznacza to bynajmniej, że kręgle przestały być grą towarzyską – wręcz przeciwnie! Właśnie dziś, po tylu tysiącach lat popularności, na nowo podbijają one świat, nie omijając Polski. To świetna zabawa dla rodziny i przyjaciół.


Poleć atrakcje:
Napisz komentarz na Facebooku: