pat-Warning: Template 'atrakcja_plik' does not exist.
MINDBALL - Akademia Przygoda , Lublin - Konferencje.pl

Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

MINDBALL

Atrakcja dodana przez:

Akademia Przygoda

Region: Lubelszczyzna
Miejsce świadczenia:
ul. Wojciechowska 5a/4
20-704 Lublin
woj. lubelskie
Kontakt:
Telefon: 81 444 44 55
Fax: 81 441 50 00
E-mail :
www: http://www.akademia-przygoda.pl

Kategorie:
Widok

Opis atrakcji:


 

Co to jest?

Innowacyjny system treningowy, duel supermózgów, szermierka falami mózgowymi, urządzenie do prowadzenia terapii, fitness mózgu, skrzyżowanie mini piłki nożnej z kosmicznym ping-pongiem, rewolucyjna gra, znakomita atrakcja, gadżet rodem prosto z planu filmu science-fiction…
To zadziwiające, ale wszystkie, użyte powyżej określenia, jak również wiele innych są prawdziwe. Szeroka paleta adekwatnych nazw znakomicie koresponduje z szerokim spektrum możliwości wykorzystania tego fenomenalnego stołu.
Mindball przybrał formę interaktywnej gry stołowej, którą obsługuje się WYŁĄCZNIE MYŚLAMI bez użycia archaicznego joysticka czy klawiatury. W rozgrywce bierze udział minimum 2 graczy, którzy maja przed sobą umieszczoną na samym środku stołu metalową piłeczkę pokrytą kauczukiem, reagującą na impulsy, przekazywane przez komputer wprost z umysłów graczy!

 

MINDBALL – to urządzenie oparte na zjawisku biofeedbacku i technologii, stworzonej w Amerykańskim Centrum Badań Kosmicznych Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej. Technologia ta pierwotnie wykorzystywana do szkolenia astronautów i pilotów, którzy w warunkach ogromnego stresu muszą bezbłędnie wykonywać złożone czynności, dzięki wizji szwedzkich naukowców z Interactive Institute, zmaterializowała się w postaci rewolucyjnego urządzenia, ujmującego nie tylko geniuszem myśli technicznej, ale również wyrafinowaną prostotą formy.

EEG Biofeedback to metoda ustalania harmonii czynności fal mózgowych na zasadzie bioregulacji i samouczenia się mózgu podczas treningów z wykorzystaniem sprzężenia zwrotnego pomiędzy komputerem i ludzkim mózgiem.

MINDBALL czyli DUEL SUPERMÓZGÓW oferuje wyrafinowany trening umysłu, realizowany w formie świetnej zabawy.

W rozgrywce bierze udział minimum 2 graczy, którzy maja przed sobą umieszczoną na samym środku stołu metalową piłeczkę pokrytą kauczukiem, reagującą na impulsy, przekazywane przez komputer wprost z umysłów graczy!
Zawodnicy zakładają na czoło opaskę z wbudowanymi specjalnymi czujnikami, które odbierają sygnał EEG, (sygnał pracy mózgu), analizowany następnie przez komputer. Mózg ludzki produkuje stale 4 zakresy fal alfa, beta, theta i delta oraz okresowo piątą gamma. Dwa zakresy fal mózgowych występują przy spokojnej zrelaksowanej pracy mózgu – alfa i theta. Właśnie obecność tych fal zwiększa możliwość wygranej w POJEDYNKU SUPERMÓZGÓW.
Spokojny i zrelaksowany mózg jest bardziej skuteczny, a co za tym idzie jego właściciel ma większą szansę na zwycięstwo. Praca mózgów obu graczy jest pokazana w formie diagramu na monitorze. Ten z zawodników, który jest bardziej zrelaksowany, przesuwa kulkę poza połowę w kierunku pola bramkowego przeciwnika.
Podczas gry dwa stany psychiczne - spokój i pobudzenie zmieniają się bardzo szybko i kulka przesuwa się zmiennie w obie strony. Tylko zawodnik zdolny zachować przez cały czas niewzruszony spokój – może pokonać przeciwnika. I nie jest to proste, tak jak w każdej grze, bo przecież każdy chce wygrać, piłka jest okrągła, a bramki są dwie...


Poleć atrakcje:
Napisz komentarz na Facebooku: