Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Papa D

Atrakcja dodana przez:

J&J Music Art

Region: Górny Śląsk
Miejsce świadczenia:
ul. Sejmowa 1
46-100 Namysłów
woj. opolskie
Kontakt:
Telefon: 60 990 93 49

E-mail :
www: http://www.musicart.pl

Kategorie:
Widok

Opis atrakcji:


 Początkowo zespół był tylko muzycznym eksperymentem założycieli zespołu - Sławomira Wesołowskiego i Mariusza Zabrodzkiego, którzy z pomocą wokalisty Grzegorza Wawrzyszaka w trójkę dokonali w studio programu III na Myśliwieckiej w Warszawie nagrań W 40 dni dookoła świata i Ordynarny faul. Na potrzeby teledysków do wokalisty dołączono dwóch muzyków. Pierwszy skład grupy tworzyli: Grzegorz Wawrzyszak (wokal), Marek Karczmarek (instr. klawiszowe) i Tadeusz Łyskawa (perkusja). Początkowo grupa działała pod nazwą Papa Dock, lecz wkrótce zmieniono ją pod naciskiem cenzury, gdyż była kojarzona z przydomkiem dyktatora Haiti Francois'a Duvalier'a, brzmiącym Papa Doc. Zachowując dotychczasowe inicjały grupa przemianowała się na Papa Dance. Pierwsze przeboje – W 40 dni dookoła świata i Ordynarny faul z 1984 spotkały się z życzliwym przyjęciem publiczności. Wkrótce, z myślą o możliwości zaprezentowania się na żywo, do składu dołączono dwóch nowych, grających na instrumentach klawiszowych muzyków: Konstantego Yoriadisa i Krzysztofa Kasprzyka. Kolejnymi hitami stały się piosenki nagrywane odtąd w studiu Tonpressu: Kamikaze wróć (wydana w 1985 na singlu przez Tonpress z piosenką Czy ty lubisz to co ja?) i Pocztówka z wakacji (wydana w 1985 na singlu Tonpressu z piosenką Kanał XO2). Do większych przebojów pierwszego składu należą też takie utwory jak: Panorama Tatr czy Te głupie strachy. Latem 1985 wydana została debiutancka płyta zatytułowana Papa Dance (Savitor), na której jedną piosenkę - Bez zensacji zaśpiewał perkusista - Tadeusz Łyskawa.. Zespół wystąpił w 1985 na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie przebojów "Od Opola do Opola" z piosenką Kamikaze wróć i zdobył dzięki głosom publiczności 2. miejsce. Występ nie należał do udanych - zaczęto pisać, że zespół nie umie grać i śpiewać na żywo. Jesienią zespół nagrał dla zachodnioniemieckiej firmy Norton singla z niemiecką i angielską wersją przeboju Kamikaze wróć - Kamikaze You Are Mine. Również jesienią na polskim rynku muzycznym ukazała się nakładem firmy Polmark kaseta magnetofonowa z częścią materiału z pierwszej płyty plus nagrania, które nie wyszły wcześniej na jakimkolwiek nośniku, czyli: w 40 dni dookoła świata, Ordynarny faul i utwór instrumentalny Papa Dance. Po półtora roku działalności założyciele zespołu rozwiązali grupę, a w jej miejsce powołali do życia duet. Pozostali muzycy przez kilka miesięcy używali bezprawnie nazwy Papa Dance (działały wówczas dwa zespoły o tej nazwie), lecz wkrótce zmuszeni byli przemianować się na Ex-Dance.
 
Paweł Stasiak - śpiew, Waldemar Kuleczka - gitara basowa i śpiew, Jacek Szewczyk - gitara solowa i śpiew, Marcin Tywoniuk - instrumenty klawiszowe i śpiew, Darek Piskorz - perkusja


Poleć atrakcje:
Napisz komentarz na Facebooku: