Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Piknik Lotniczy Góraszka

Atrakcja dodana przez:

Fundacja Polskie Orły

Region: Mazowsze
Miejsce świadczenia:
ul. Wołoska 18
02-675 Warszawa
woj. mazowieckie
Kontakt:
Telefon: 22 640 27 11
Fax: 22 848 96 57
E-mail :
www: http://www.piknik-goraszka.pl

Kategorie:
Widok

Opis atrakcji:


Międzynarodowy Piknik Lotniczy Góraszka - pokazy lotnicze organizowane rokrocznie od 1996 roku na lotnisku w Góraszce  w gminie Wiązowna pod Warszawą. Organizatorem imprezy jest Fundacja "Polskie Orły" zajmująca się pomocą ofiarom katastrof lotniczych oraz odrestaurowywaniem zabytków polskiego lotnictwa.
Termin imprezy jest ruchomy - waha się pomiędzy drugą połową maja i pierwszą połową czerwca. Pokazy odbywają się w sobotę i niedzielę, przy czym program obydwu dni jest zbliżony.
W historii Pikniku na lotnisku w Góraszce wylądowało ponad 120 różnych rodzajów statków powietrznych, począwszy od superciężkich śmigłowców jak CH-47 Chinook lub Sikorsky CH-53, czy dużych samolotów transportowych, np. Alenia G-222, skończywszy na superlekkich maszynach amatorskich, szybowcach, motolotniach i paralotniach. Gośćmi imprezy wielokrotnie bywały sławy podniebnych akrobacji wyczynowych, m.in. Peter Besenyei, Hannes Arch, Jerzy Makula, Robert Kowalik i inni.


Poleć atrakcje:
Napisz komentarz na Facebooku: