Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Ruska bania (w odbudowie do 05.2017)

Atrakcja dodana przez:

Folwark Łękuk

Region: Mazury
Miejsce świadczenia:
ul. Łękuk Mały 8
11-510 Wydminy
woj. warmińsko-mazurskie
Kontakt:
Telefon: 60 093 18 48

E-mail :
www: http://www.lekuk.pl/

Kategorie:
Widok

Opis atrakcji:


Malowniczo położona na osobnym pomoście jeziora Łękuk i ukryta wśród trzcin. Wykonał ją budowniczy tradycyjnych podlaskich chałup Sergiusz Niczyporuk z 200-letniego bala modrzewiowego. Dookoła bani taras widokowo-wypoczynkowy, bezpieczny, z poręczami. Zejście do jeziora po drabince w miejscu, gdzie głębokość jeziora wynosi „do pasa”. Wewnątrz parzelnia z piecem i priedbannik, czyli pokój wypoczynku i sala biesiadna na 12 osób. Drewniany stół i ławy do siedzenia lub leżenia/wypoczynku zapraszają, by zastawić je tradycyjnym jadłem i napitkiem. Chłodzenie następuje przez zanurzenie w jeziorze, zimą w przerębli lub przez nacieranie śniegiem. Chłosta wienikami czyli witkami brzozowymi dopełnia ceremoniału.
W naszej bani doskonale zregenerujesz siły - hartuje organizm i zabezpiecza przed przeziębieniami! Na życzenie serwujemy regionalne specjały, możesz też skorzystać z grilla lub ogniska.
Bania ruska to również doskonałe miejsce na oryginalną imprezę okolicznościową lub integracyjną albo romantyczny wieczór we dwoje.


Poleć atrakcje:
Napisz komentarz na Facebooku: