Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Shantymen

Atrakcja dodana przez:

Cumulus PR Sp. z o.o.

Region: Lubelszczyzna
Miejsce świadczenia:
ul. Lasockiego 24
20-612 Lublin
woj. lubelskie
Kontakt:
Telefon: 081 / 53 445 44

E-mail :
www: http://cumuluspr.pl

Kategorie:
Widok

Opis atrakcji:


Dawno, dawno temu, w roku 1979 Tomasz Misztal pojechał na wakacje do Rucianego, gdzie wstrzyknął sobie pierwszą pokaźną dawkę żeglowania na Orionie.
W tym czasie Jan Matysik wysysał od swoich rodziców tajniki mazurskiego żeglowania. Po powrocie do domu Tomek zaraził paskudnym żeglarskim wirusem swoich kolegów z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej. Epidemia osiągnęła wśród śpiewająco-grającej młodzieży taki rozmiar, że trzeba było założyć kwarantannę w postaci drużyny żeglarskiej.
W najcięższym stanie znaleźli się: Tomasz Misztal, Maciej Rysak i Artur Jackowski (późniejszy oboista Teatru Wielkiego w Warszawie), którzy założyli zespół. Jedynym lekarstwem było wygranie Festiwalu Harcerskich Zespołów Artystycznych. Po rekonwalescencji w ramach rejsu żeglarskiego z 11 Kraśnicką Żeglarską Drużyną Harcerską, lubelscy żeglujący muzycy zebrali się do kupy, a kupę tę nazwali 70 Lubelska Żeglarska Drużyna Harcerska.

<
<

  • Drukuj
  • Poleć atrakcję