Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Spływy Kajakowe Bzurą

Atrakcja dodana przez:

Ekoturyzm

Region: Mazowsze
Miejsce świadczenia:
ul. Władysławów 11a
96-500 Sochaczew
woj. mazowieckie
Kontakt:

E-mail :
www: http://www.ekoturyzm.pl

Kategorie:
Widok

Opis atrakcji:


Bzura jest lewym dopływem Wisły, płynie na Nizinie Środkowopolskiej ze Wzniesień Łódzkich przez Wysoczyznę Łaską, następnie przez Równinę Łowicko-Błońską i Kotlinę Warszawską. Długość rzeki wynosi 166,2 km. Bzura wypływa na wysokości ok. 238 m n.p.m., w północnej części Łodzi. Początkowo płynie w słabo zarysowanej dolinie wśród lesistych pagórków. Poniżej Łęczycy wpływa do szerokiej pradoliny skręcając gwałtownie na północny-wschód. Doliny Bzury znacznie się zwęża pod Sochaczewem - stąd Bzura na północ wzdłuż zachodniego krańca Puszczy Kampinoskiej aż do ujścia w okolicach Wyszogrodu. Nad Bzurą leży wiele znanych miejscowości takich jak Zgierz, Ozorków, Łęczyca, Łowicz, Sochaczew, Chodaków, Brochów.

Tereny nad dolną Bzurą były miejscem walk niemiecko- rosyjskich w czasie I wojny światowej oraz walk polsko-niemieckich w czasie II wojny światowej w rejonie Kutno - Łowicz-Sochaczew stoczono największą bitwę w kampanii wrześniowej 9-20-IX.1939r.- bitwa nad Bzurą pod dowództwem gen. T. Kutrzeby.

 

Opis szlaku kajakowego

Nazwa szlaku sochaczewski wiślański wyszogrodzki
Stopień uciążliwości nie uciążliwy nie uciążliwy uciążliwy (konieczność przepłynięcia ok. 800 m Wisłą pod prąd)
Stopień trudności dostępny dla początkujących dostępny dla początkujących dostępny dla wprawnych
Długość trasy (km) 10 9 ( 1 km Bzurą + 8 km Wisłą) 18 ( 7 km Bzurą + 11 km Wisłą)
Czas przepłynięcia 1 dzień 1 dzień 1 dzień
Opis szlaku Początek trasy we wsi Żuków k. Sochaczew, koniec w Witkowicach. Początek trasy w Kamionie, koniec na przystani wodnej w Suchodole. Początek trasy we wsi Witkowice, koniec na przystani wodnej w Suchodole

<
<

  • Drukuj
  • Poleć atrakcję