Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Szczecińskie Podziemne Trasy Turystyczne

Atrakcja dodana przez:

Centrum Wynajmu i Turystyki

Region: Pomorze
Miejsce świadczenia:
ul. Kolumba 1 lok.6
70-035 Szczecin
woj. pomorskie
Kontakt:
Telefon: 091 , 43 40 801

E-mail :
www: http://www.schron.szczecin.pl

Kategorie:
Widok

Opis atrakcji:


Szczecińskie Podziemne Trasy Turystyczne są to dwie trasy turystyczne, które zostały przygotowane dla turystów w największym z udostępnionych schronów cywilnych w Polsce z okresu II wojny światowej. Zaaranżowano je przedmiotami, meblami i oryginalnymi materiałami, które ilustrują opowiadane historie. Użycie multimedialnych środków pozwala poruszyć wyobraźnię odwiedzających, na których czeka przewodnik i wielojęzyczna oprawa dźwiękowa.
I trasa „II wojna światowa” schron przeciwlotniczy - rekonstrukcja życia w schronie podczas nalotów (czas przejścia - 1 godz.). Schron został ukończony przez Niemców w 1941 roku jako schron przeciwlotniczy dla ludności cywilnej. Budując go wykorzystano prawdopodobnie stare korytarze jeszcze z końca XIX wieku. Umieszczony jest na głębokości ok. 5 pięter. Od najwyższego wyjścia (Plac Zawiszy) do podłogi dolnego poziomu mierzy sobie 17 metrów wysokości. Jego ściany wykonane są z żelbetonu o grubości 3 metrów a sufit to 2,80 metrów. Najdłuższy korytarz w linii prostej ma około 100 metrów. Schron to 2,500 m2 powierzchni całkowitej. Miejsce to nadal kryje w sobie tajemnice, nie wiadomo dokładnie, dokąd prowadzą zamurowane przejścia.
II trasa „Zimna wojna” – schron przeciwatomowy - prezentuje historię schronu podczas Zimnej Wojny (w Europie w latach 1949-55). Po zakończeniu II wojny światowej i przejęciu go przez Polaków w niedługim czasie został zaadoptowany na schron przeciwatomowy. Aż do początku lat 90-tych odbywały się w nim szkolenia Obrony Cywilnej.Podczas zwiedzania tej trasy (1. godz.) można poznać techniki adaptacji na schron przeciwatomowy z przeciwlotniczego, organizację Obrony Cywilnej, prezentację sprzętu, sposoby działania i propagandę jej towarzyszącą. Szeroko omawiany temat broni atomowej przenosi w czasy strachu nuklearnego.


Poleć atrakcje:
Napisz komentarz na Facebooku: