Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

10 największych obiektów konferencyjnych na Pomorzu

10 największych obiektów konferencyjnych na Pomorzu

11.03.2014

Województwo pomorskie od lat znajduje się w czołówce destynacji konferencyjnych w Polsce. Z danych Gdańsk Convention Bureau wynika, że w 2013 roku przez Gdańsk i Region przewinęło się ponad 630 tysięcy gości. Bardzo dobre wyniki osiągnęły również inne miasta aglomeracji trójmiejskiej – Sopot i Gdynia. Ale organizatorzy konferencji na Pomorzu wybierają nie tylko duże miasta – nad Bałtykiem znajduje się wiele hoteli i ośrodków wypoczynkowo-konferencyjnych o wysokim standardzie, doskonałych na konferencje, zjazdy i kongresy. Władysławowo, Jastrzębia Góra, Jurata czy Gniewino to malowniczo położone miejscowości, w których z powodzeniem funkcjonują nowoczesne obiekty kongresowe.
Dla wszystkich, którzy szukają ciekawych lokalizacji konferencyjnych - przedstawiamy 10 największych obiektów konferencyjnych na Pomorzu.

 

1. Hala Sportowo-Widowiskowa Ergo Arena
Hala Sportowo-Widowiskowa Ergo Arena Gdańsk sale konferencyjne konferencje kongresy konferencje.pl
Trybuny i płyta tego nowczesnego obiektu sportowo-widowiskowego pomieszczą 12700 osób

Atrakcje, atuty, ciekawostki: Obiekt posiada własne punkty gastronomiczne i obsługę cateringową. Oprócz konferencji, na płycie obiektu można zorganizować bankiet zasiadany na ok. 1000 osób.


2. Hala Olivia
Hala Olivia Gdańsk sale konferencyjne konferencje kongresy Pomorze konferencje.pl
Obiekt sportowo-widowiskowy z lat 70-tych XX wieku posiada 4500 miejsc siedzących. 

Atrakcje, atuty, ciekawostki: Hala znajduje się w pobliżu Uniwersytetu Gdańskiego. Budynek ma przypominać wizualnie łódź mierzącą się z falami.


3. Hala Sportowo-Widowiskowa Gdynia

Hala Sportowo-Widowiskowa Gdynia sale konferencyjne konferencje.pl
Widownia hali mieści 4334 widzów, z czego 3980 miejsc znajduje się na trybunach stacjonarnych (cztery dolne rzędy tych trybun zaprojektowano jako ruchome), a 354 miejsca na trybunach składanych. Na parkiecie zmieści się 850 krzeseł. 

Atrakcje, atuty, ciekawostki: W 2013 roku obiekt zdobył pierwszą nagrodę w pierwszej polskiej edycji Konkursu na Najlepszy Obiekt Sportowy i Rekreacyjny. Hala ma także wyjątkową akustykę.

 

4. Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo, Gdańsk
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo konferencje kongresy

Obiekt posiada halę wystawienniczą o powierzchni 12 tys. mkw., którą można dzielić na trzy mniejsze sale, co umożliwia organizację 3 różnych wydarzeń w tym samym czasie. W każdej sali może zmieścić się co najmniej 3000 osób. Ponadto w Centrum konferencyjnym dostępne są sale mieszczące od 60 do 546 osób.
Atrakcje, atuty, ciekawostki: Część wystawowa ma aż 16,5 m wysokości. Dzięki bramom towarowym można wjeżdżać bezpośrednio do obiektu i rozładowywać sprzęty i eksponaty bezpośrednio w halach. Dodatkowy atut to dostęp z hal do centrum konferencyjnego i restauracji.

 

5. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego, Gdańsk

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego Gdańsk sale konferecyjne konferencje.pl
AWFiS posiada kompleks doskonale nagłośnionych i oświetlonych wnętrz znajdujących się na dwóch poziomach. Hala Widowiskowo-Sportowa to 2500 miejsc na konferencję, kongres lub event.

Atrakcje, atuty, ciekawostki: Na terenie uczelni znajdują się boiska do gier zespołowych, korty tenisowe i specjalistyczne sale do uprawiania różnych dyscyplin sportu.

 

6. Hotel Astor, Jastrzębia Góra

Hotel Astor Jastrzębia Góra sale konferencyjne konferencje.pl
Trzygwiazdkowy hote zaledwie 100 m od plaży posiada salę na 1200 osób, którą można modyfikować i dzielić na 4 mniejsze.

Atrakcje, atuty, ciekawostki: Hotel organizuje atrakcje na integrację po konferencjach i szkoleniach - quady, zoorbing, paintball, loty balonem, aerobic/aquaaerobic, ogniska, wieczory tematyczne np. kaszubski czy hawajski

 

7. Gdańskie Centrum Muzyczno-Kongresowe (Filharmonia Bałtycka)

Gdańskie Centrum Muzyczno-Kongresowe (Filharmonia Bałtycka) sale konferencyjne konferencje.pl
Filharmonia dysponuje 6 salami, z czego największa - Sala Kongresowa - mieści 1100 osób.

Atrakcje, atuty, ciekawostki: Obiekt mieści się w centrum gdańskiej starówki, nad rzeką Ołowianką. Sale mają znakomitą akustykę i zaplecze nagłaśniające.


8. PGE Arena Gdańsk

PGE Arena Gdańsk konferencje sale konferencyjne konferencje.pl
Nowoczesny obiekt sportowy posiada strefę biznesową i 3 sale konferencyjne. Restauracja może zgromadzić 1000 osób w ustawieniu kinowym.

Atrakcje, atuty, ciekawostki: Restauracja posiada taras z widokiem na wnętrze stadionu. Obiekt posiada własny catering i organizuje przyjęcia i bankiety.


9. Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Cetniewo, Władysławowo

Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Cetniewo sale konferencyjne konferencje.pl
Centrum w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich dysponuje 7 salami konferencyjnymi. Największa z nich mieści 1000 osób.

Atrakcje, atuty, ciekawostki: Obiekt położony jest na klifie, z którego rozciąga się malowniczy widok na Bałtyk.


10. Hotel SPA Faltom****, Gdynia
Hotel SPA Faltom sale konferencyjne konferencje.pl
Hotel dysponuje 8 salami konferencyjnymi. Największa z nich, powstała z połączenia kilku mniejszych zmieści 1000 osób.

Atrakcje, atuty, ciekawostki: Hotelowe SPA oferuje około 150 zabiegów na twarz i ciało.

 

Wszystkie obiekty z Pomorza znajdziesz dzięki naszej wyszukiwarce obiektów konferencyjnych
 

Przeczytaj też o 13 obiektach konferencyjnych z Mazowsza, idealnych na konferencję dla 1000 uczestników, 10 największych obiektów konferencyjnych w Małopolsce, 16 obiektów z całej Polski idealnych na sportową integrację po konferencji.
 

Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami branżowymi - zapisz się na nasz newsletter. W każdy wtorek znajdziesz w nim najnowsze obiekty, newsy i artykuły. 

Autor: Michał Stradomski
Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne