Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

5 rzeczy, które organizator spotkania powinien wiedzieć o Wi-Fi


23.07.2010

W świecie laptopów, smartphonów i innych urządzeń, poprzez które można korzystać z Internetu zagwarantowanie połączenia z siecią staje się równie istotne co zagwarantowanie posiłku.

 

 


Obowiązek ten spoczywa na barkach organizatora. W jego gestii leży zapewnienie uczestnikom wszelkich udogodnień.

Firma Smart City, mając na uwadze fakt, że bez Internetu dzisiaj nikt nie jest w stanie się obejść, postanowiła uświadomić organizatorów spotkań. Porady mają na celu wesprzeć planistów, którzy zmagają się z popytem na Wi-Fi podczas imprez i konferencji.


1. Rozpocznij planowanie wcześniej, co najmniej na sześć miesięcy przed imprezą.
Wiele osób zwlekających z tym na ostatnią chwilę zmuszona jest zamówić specjalistów, co oznacza dodatkowe koszty.

2. Poznaj uczestników wydarzenia. Dowiedz się jakie są ich oczekiwania w tej materii i przekaż te informacje dostawcy Internetu. Im więcej informacji uda Ci się zebrać tym masz większe szanse na sukces. Dowiedz się czy osoby biorące udział w evencie będą sprawdzały pocztę czy raczej korzystały z video i innych skomplikowanych aplikacji.
Od tego zależy m.in. przepustowość łączy, jakie zamówisz.

3. Dowiedz się jakie miejsca wybiorą goście do korzystania z sieci? W których miejscach w obiekcie koniecznie musi być sygnał? Jakie są „godziny szczytu” jeżeli chodzi o korzystanie z Internetu?

4. Ustaw specjalne miejsca, w których można korzystać z sieci. Skonsultuj się z dostawcą usług i dowiedz się w których miejscach może być problem z zasięgiem ze względu na konstrukcję budynku.

5. Poproś firmę, która jest odpowiedzialna za dostarczenie Internetu by po wydarzeniu przygotowała dla Ciebie raport, w którym zostaną zawarte takie informacje jak: ilość osób korzystających z sieci oraz maksymalne wykorzystanie łączy?


Według twórców powyższego poradnika – przestrzeganie tych zasad ma pomóc nie tylko zaoszczędzić pieniądze ale również uniknąć problemów związanych z montowaniem sieci na ostatnią chwilę.

Smart City dostarcza usługi sieciowe na ponad 5500 eventach każdego roku.


źródło: na podstawie www.event-solutions.com
 

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe; Restauracje Hotele konferencyjne Alternatywne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne