Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

6601 eventów w rok, czyli sukces Katowic jako destynacji na konferencje

mck spodek katowice sale konferencyjne

29.02.2016

Katowice w rankingu najatrakcyjniejszych destynacji na konferencje idą w górę. To dzięki dobrej komunikacji, niezłej bazie konferencyjnej i noclegowej, a także dzięki otwarciu Międzynarodowego Centrum Kongresowego, które przyciąga największe eventy w Polsce! Prezentujemy podsumowanie „Raportu turystyki biznesowej w Katowicach w 2015 roku.”

 

 

Duża baza konferencyjna, lotniska i autostrady 

 

 

Z badań rynku wynika, że sukces Katowic to zasługa przede wszystkim dobrej dostępności komunikacyjnej dla dojazdu samochodem, szerokiej i zróżnicowanej bazy konferencyjnej oraz dobrej dostępności komunikacyjnej dla dojazdu komunikacją zbiorową. Nieźle wypadła też baza noclegowa i oferta gastronomiczna Katowic. To potwierdzają fakty – Katowice znajdują się przy głównych szlakach komunikacyjnych (autostrady A4 i A1), a w promieniu 100 km są tu trzy międzynarodowe lotniska.

 

Także liczby mówią same za siebie – w roku 2015 w Katowicach odbyło się 6 601 różnych eventów, z czego 1100 trwało dwa dni lub dłużej. Na wydarzenia konferencyjne i biznesowe przyjechało do Katowic 582 495 osób – to ponad 10% więcej niż rok wcześniej! Uczestnicy konferencji i spotkań biznesowych w ubiegłym roku wydali szacunkowo łącznie niemal 80 mln zł, z czego aż 23 mln zapłacili za noclegi w katowickich hotelach.

 

Więcej na temat bazy konferencyjnej i noclegowej w Katowicach oraz spis obiektów znajdziesz tutaj.

 

 

Międzynarodowe Centrum Kongresowe na światowym poziomie

 

 

Sporą rolę w tym sukcesie odegrało Międzynarodowe Centrum Kongresowe otwarte w marcu 2015 roku. W połączeniu z popularnym Spodkiem, to największa w Polsce przestrzeń konferencyjna. Od otwarcia do końca 2015 roku MCK było gospodarzem niemal 340 imprez, w których wzięło udział 320 000 uczestników. W ten sposób obiekt stał się liderem miejsc na konferencje i spotkania biznesowe w Katowicach. Przede wszystkim tych największych – w 2015 roku w MCK odbyła się jedna z największych imprez targowo-biznesowych w Polsce - międzynarodowe targi gier komputerowych i oprogramowania Intel Extreme Masters. Przez trzy dni miejsce to odwiedziło 104 000 osób. Innymi dużymi wydarzeniami w MCK w 2015 roku były: Europejski Kongres Gospodarczy, który zgromadził 7500 osób oraz Targi Górnicze dla kilkuset wystawców i kilku tysięcy gości.

 

 

Katowice warte każdego eventu

 

 

Z badań wynika, że 93% ankietowanych delegatów ponownie przyjechałoby na konferencję do tego samego obiektu, a 90% wybrałoby Katowice na event. Zatem śmiało można stwierdzić, że władzom miasta udało się osiągnąć cel, by Katowice przestały kojarzyć się wyłącznie z przemysłem ciężkim i zaczęły być traktowane jak miasto dynamicznie się rozwijające i atrakcyjne z punktu widzenia organizatora konferencji i eventów. Wyraźnie zaczęły się opłacać inwestycje z ostatnich siedmiu lat, które kosztowały łącznie ponad 2,6 mld zł.

 

Badania zostały przeprowadzone przez dr. Krzysztofa Cieślikowskiego z katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego, we współpracy z katowickim samorządem i na ich podstawie powstał „Raport turystyki biznesowej w Katowicach w 2015 roku”.

Pełną wersję raportu można pobrać ze strony Katowice Convention Bureauhttp://www.convention.katowice.eu/?page=dokumenty

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne