Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Convention Bureaux łączą siły

05.01.2011

Convention Bureau of Poland POT podpisało pierwsze porozumienia o współpracy, które są kartą praw i obowiązków Convention Bureaux w Polsce i mają na celu usystematyzowanie działań prowadzących do wspólnej promocji Polski, regionów i miast pod kątem rozwoju turystyki biznesowej.

 

Ponadto mają określić zasady współpracy i wyboru rzetelnych partnerów, którzy w profesjonalny sposób obsługują podmioty zainteresowane organizacją spotkań i wydarzeń na terenie Polski.

Najważniejsze założenia porozumienia określają, że Convention Bureau jest pierwszym kontaktem dla wszystkich poszukujących informacji dotyczących możliwości organizacji spotkań w Polsce/regionie/mieście i pełni rolę doradcy i konsultanta w zakresie możliwości konferencyjnych oferowanych na terenie kraju.

Ponadto Convention Bureau prowadzi program certyfikacji lokalnych partnerów zajmujących się profesjonalną obsługą spotkań i wydarzeń oraz gromadzi i opracowuje dane statystyczne na temat spotkań i wydarzeń odbywających się na terenie kraju, zgodnie z zaleceniami przygotowanymi przez Światową Organizację Turystyki.

Jako pierwsze zostały podpisane porozumienia z Gdańsk Convention Bureau oraz Convention Bureau Szczecin.

Prace nad dokumentem zaproponowanym przez Convention Bureau of Poland POT były prowadzone w czteroosobowym zespole: Anna Górska (Gdańsk Convention Bureau), Katarzyna Parysek (Poznań Convention Bureau), Anna Witkowska (Warsaw Convention Bureau), Krzysztof Celuch (Convention Bureau of Poland).

Anna Górska, Prezes Gdańsk Convention Burea
u: „Bardzo się cieszę, że porozumienie zostało podpisane ponieważ systematyzuje ono współpracę pomiędzy Convention Bureau of Poland a lokalnymi Convention Bureaux (jakim jest GCB) w ramach działań w nim zawartych. Mam również nadzieję, że dzięki niemu unikniemy zarzutów, z którymi często się do tej pory spotykaliśmy, iż organizujemy konferencje, a tym samym konkurujemy z pomorskimi firmami.”

Anna Witkowska, Zastępca Dyrektora Stołecznego Biura Turystyki
(Warsaw Convention Bureau): „Porozumienie o współpracy jest dla nas wszystkich - miejskich Convention Bureaux - cennym dokumentem, gdyż pozwala na udoskonalenie współpracy pomiędzy Convention Bureau of Poland a miejskimi Convention Bureaux .”

Krzysztof Celuch, Kierownik Convention Bureau of Poland: „Convention Bureaux w Polsce to nadal instytucje, które prężnie się rozwijają i budują swój wizerunek poprzez aktywne działania marketingowego oraz pracę z partnerami w regionach. Mam nadzieję, że wypracowane porozumienie pozwoli nam jeszcze efektywniej promować polski przemysł spotkań za granicą.”

 

 

źródło: www.poland-convention.pl (PR)

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Restauracje Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe; Restauracje Hotele konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne