Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Edbox – nowe narzędzie dla organizatorów konferencji

edbox nowe narzędzie dla organizatorów konferencji

15.04.2014

Na rynku pojawiło się nowe rozwiązanie technologiczne, które może zostać zastosowane w organizacji konferencji – Edbox. System oparty na wi-fi ogranicza konieczność przygotowywania materiałów drukowanych.


Dzięki platformie Edbox uczestnicy konferencji lub eventu mogą pobierać materiały konferencyjne na swoje urządzenia mobilne – smartfony, tablety i laptopy dzięki połączeniu się z wirtualną platformą za pomocą wi-fi (bez pośrednictwa Internetu) Podczas konferencji zainteresowany użytkownik uruchamia wi-fi na swoim urządzeniu, loguje się do systemu Edbox i może pobrać materiały z dedykowanej platformy w postaci e-booków, PDF-ów, filmów, zdjęć, audiobooków itp.

edbox narzędzie dla organizatorów konferencji

Edbox - widok podstawowego urządzenia.

 

W ten sposób można ściągnąć streszczenia wystąpień, program lub przeglądać plan obiektu z salami konferencyjnymi. Materiały może zamieszczać sam organizator konferencji lub może zlecić to zadanie zespołowi obsługi Edboxa. – Polityką naszej firmy jest całkowita zamiana materiałów drukowanych na formę elektroniczną. – wyjaśnia Anna Cypcer, Dyrektor Marketingu firmy Edbox. – Propagujemy ekologię. Identyfikujemy się z ideologią przedsięwzięć ekologicznych, których jesteśmy również partnerem. – dodaje.

edbox nowe narzędzie dla organizatorów konferencji

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wymiany wizytówek przez wszystkich uczestników – każdy może dodać online na platformie Edbox swoje dane i jednym kliknięciem pobrać wszystkie lub wybrane wizytówki osób, które uczestniczą w wydarzeniu. Platforma umożliwia również promocję i wyróżnienie dla sponsorów konferencji – ich reklamy mogą pojawiać się w wiadomościach pop-up, pojawiających się po zalogowaniu się użytkownika na stronie Edbox.


Jak rozwiązanie dotychczas sprawdza się w praktyce? Firma Edbox dostarczała swoich usług m.in. podczas wyborów Miss Śląska, w trakcie których platforma została wykorzystana w pokazie Natashy Pavlucenko. Prezentacja na platformie Edbox całkowicie zastąpiła materiały drukowane – statystyki pokazały, że liczba pobrań przez wi-fi pokryła się z liczbą uczestników. Dzięki temu oszczędność na przygotowaniu materiałów (składzie, łamaniu, obróbce technicznej i druku) wyniosła dla 500 osób ok. 2800 zł. – Uczestnicy ogólnie pozytywnie reagują na działanie Edboxa. Bardzo podoba im się fakt „danych w pigułce” i wygoda użytkowania – wybierają konkretnie to, co ich interesuje i zapisują na smartfonie. Nie muszą pobierać wszystkiego, no i dźwigać reklamówki z katalogami – relacjonuje Anna Cypcer.

 

Edbox sprawdza się również na masowych eventach – strefą wi-fi można objąć wybrany fragment terenu, w obrębie którego każda osoba może korzystać z materiałów, brać udział w konkursach czy znajdować potrzebne informacje o planie wydarzenia. Jak do tej pory Edbox sprawdza się na tego typu imprezach? – Podczas eventu z Edboxa korzysta zazwyczaj od 60 

do nawet 100% uczestników. Na zamkniętych, mniejszych eventach ludzie znają się lepiej i chętniej uczestniczą w konkursach, ale nie ma na to reguły. – mówi przedstawicielka firmy. – Największym zaskoczeniem dla nas był 80-letni pan, który po prezentacji w jednym z centrów konferencyjnych podszedł do prowadzącej i wskazując na swojego smartfona rozpromieniony powiedział: „Proszę Pan, ja to wszystko mam, tu, w telefonie!". Technologia nie ma barier :) – dodaje Anna Cypcer.

 

Urządzenie było już wykorzystywane podczas eventów, takich jak: pokazy mody, wernisaże, loterie w centrach handlowych czy imprezy plenerowe. Edbox generuje statystyki pobrań, które są dostępne dla klienta w trakcie i po wydarzeniu, umożliwiając ocenę na bieżąco częstotliwości korzystania z platformy i rozkład zainteresowania uczestników. Platforma jest dostępna w języku polskim, angielskim i niemieckim (mogą zostać przygotowane inne wersje językowe).


Rozwiązanie jest ekologiczne i wygląda na to, że może wywołać efekt „wow”. Co o nim sądzicie? Czekamy na Wasze komentarze.

 

Urządzenie stacjonarne w formie "infokiosku"

 

Przeczytajcie też:

Jak powinien wyglądać idealny identyfikator konferencyjny?

Trzy poziomy organizacji konferencji

Crowdsourcing w tworzeniu programu konferencji


Wszystkie wiadomości branżowe co tydzień na Twojej poczcie - zapisz się na newsletter.

Autor: Michał Stradomski
Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne