Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

EURO 2012 nie wszędzie zorganizujesz konferencje w czasie mistrzostw

konferencje w czerwcu

19.03.2012

Już niebawem w Polsce odbędzie się trzecia co do wielkości impreza sportowa na świecie. Dla wielu hoteli i obiektów to spore wyzwanie i niezwykła okazja do wypromowania swojej oferty wynajmu sal konferencyjnych i szkoleniowych.
 

 

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej to wyzwanie, duża szansa,  możliwość rozwoju rynku hotelarskiego, ale z drugiej strony także wielka niewiadoma. Kalkuluje się, że EURO 2012 będzie miało korzystny wpływ na polską gospodarkę zarówno w okresie przygotowań, samej imprezy, jak również po zakończeniu mistrzostw. Jednym z najczęściej wymienianych krótkookresowych wymiernych efektów imprezy ma być wzrost popytu na usługi hotelowe związane z napływem turystów, drużyn piłkarskich oraz kibiców. Czy będziemy jednak mogli mówić o podobnym zainteresowaniu usługami konferencyjnymi w Polsce?

Gotowi na wszystko?

Póki co przygotowania do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej idą pełną parą. Jak informuje Rafał Rosiejak -  koordynator krajowy ds. hoteli i zakwaterowania; stref kibiców i miejsc publicznego oglądania meczów w spółce PL.2012 - obecnie Warszawa dysponuje 100 tys. miejsc noclegowych, zaś w Gdańsku na kibiców czeka prawie 200 tys. łóżek. Z kolei w Poznaniu i we Wrocławiu gotowych jest po 60 tys. miejsc. Wystarczająca na potrzeby imprezy baza hotelowa to jednak nie wszystko. Branżowi eksperci uważają, że prestiż i rozmach towarzyszący EURO 2012 powinien być wykorzystany w większości komunikatów promujących Polskę oraz jej regiony i to we wszystkich aspektach: kulturalnym, gospodarczym oraz turystycznym. Także w opinii dra Adama Zaborowskiego, doradcy prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, turystyka biznesowa, czyli organizacja konferencji, kongresów i podróży motywacyjnych, powinna być elementem uzupełniającym w kształtowaniu wizerunku naszego kraju przed EURO 2012.
 - Chcemy pozyskiwać dla Polski organizację dużych imprez tego typu - mówił Adam Zaborowski w wywiadzie dla “Gazety Samorządowej”. Jego zdaniem turystyka biznesowa obejmująca konferencje, kongresy, szkolenia, seminaria, wyjazdy motywacyjne oraz targi i wystawy jest w turystyce tzw. “wyższą półką”. - Powszechnie szacuje się, że turysta biznesowy wydaje trzy, cztery razy więcej niż „zwykły” turysta. Naszym mankamentem w rozwijaniu turystyki określanej mianem „przemysłu spotkaniowego” był do tej pory brak obiektów, centrów konferencyjnych. Teraz, wraz z nowymi stadionami oraz budowanymi nowymi centrami konferencyjnymi w Krakowie i Katowicach, przed Polską otwierają się nowe szanse - zaznaczył doradca prezesa POT.

Problem jest jednak o wiele bardziej złożony, niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Według pierwotnych założeń napływ turystów miał się bowiem koncentrować głównie w miastach, w których rozgrywane będą mecze. Coraz częściej jednak goście wybierają hotele znacznie oddalone od wymienionych miast, choć na mecze będą musieli dojechać nawet po 200 kilometrów. Wszystko związane jest z wysokimi cenami noclegów w miastach, gdzie odbędą się spotkania piłkarskie. Sytuacja ta ma również znaczny wpływ na branżę MICE. Jak zauważa Małgorzata Więckowska, kierownik sprzedaży w hotelu Holiday Inn Warszawa Józefów, firmy obawiają się, że czas Euro 2012 jest równoznaczny z podniesieniem cen zarówno na miejsca noclegowe, jak i pozostałe usługi. Dodatkowo pewną obawę stanowi utrudniona komunikacja i zamieszanie medialne w Polsce, które wpływa na decyzję organizacji konferencji w innych miesiącach niż czerwiec 2012 r.

Konferencje? Tak, ale w innym terminie


Analizując sytuację na polskim rynku podczas trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej poprosiliśmy o wypowiedź przedstawicieli tych centrów pobytowych na EURO 2012, które posiadają własne zaplecze konferencyjne. Kołobrzeskie Marine Hotel oraz Sand Hotel to jedyne hotele działające w systemie condo, które zostały wybrane przez finalistów UEFA EURO 2012 na ośrodki pobytowe. Jak wynika z informacji przekazanych nam przez Renatę Sobczyńską, dyrektora ds. komunikacji spółki Zdrojowa Invest, w pierwszym obiekcie zamieszka piłkarska reprezentacja Danii, a w drugim - dziennikarze oraz ekipa organizacyjna. - Jesteśmy bardzo dumni z takiego wyróżnienia, tym bardziej, że oba hotele niedawno zostały otwarte - mówi Sobczyńska. - Miesiące wytężonej pracy zarówno managementu i pracowników hoteli jak i władz lokalnych są przykładem ścisłej współpracy samorządów i przedsiębiorców dla dobra lokalnej społeczności. Wybór Kołobrzegu przez Duńczyków to sukces całego regionu i ogromna szansa na jego wypromowanie, nie tylko wśród turystów skandynawskich, ale także wśród Polaków - dodaje.

Stanowisko co do możliwości wykorzystania sal konferencyjnych w obu kołobrzeskich obiektach spółki Zdrojowa Invest jest już ustalone. - Znaczna część pokoi hotelowych w Sand Hotel została zarezerwowana na potrzeby dziennikarzy, a hotel dysponuje trzema salami konferencyjnymi, więc ze względu na duże prawdopodobieństwo wykorzystania tych sal na biura prasowe dla dziennikarzy nie planujemy wynajmować sal  w czerwcu 2012 - mówi Renata Sobczyńska. - Natomiast w Marine Hotel gościmy duńskich piłkarzy, którzy zajmują ok. 70 pokoi z 231 dostępnych. Zaplecze konferencyjne w tym obiekcie jest znacznie bardziej rozbudowane - są to 4 sale, z czego największa na 360-400 osób. Dzięki temu możemy zapewnić większy komfort sportowcom oraz zadbać o ich prywatność, tak potrzebną przy osiąganiu satysfakcjonujących wyników. Podsumowując, sale w obu naszych obiektach są zajęte, a potencjalnych gości korporacyjnych zapraszamy do skorzystania z naszych usług w innych terminach - kończy swą wypowiedź Renata Sobczyńska.

Na wynajem zaplecza konferencyjnego podczas mistrzostw nie zdecydowali się również zarządcy hotelu Dwór Oliwski w Gdańsku, w którym znajdują się dwie sale konferencyjne o powierzchni 110 mkw i 145 mkw. - W trakcie EURO 2012 hotel Dwór Oliwski będzie oddany do wyłącznej dyspozycji reprezentacji Niemiec. Cały hotel, w tym również sale konferencyjne, bedzie wykorzystywany przez przedstawicieli reprezentacji - powiedziała nam Maja Lubomanska-Palarczyk, PR & Marketing Manager gdańskiego hotelu.

Nie tylko dla piłkarzy

Z zupełnie inną sytuacją mamy do czynienia w przypadku hotelu Holiday Inn Warszawa Józefów, gdzie większa część hotelu już teraz jest zarezerwowana dla gości indywidualnych, jak i grup konferencyjnych. - Pobyt w czasie Euro 2012 kilka kilometrów od Warszawy to doskonała opcja zarówno dla gości konferencyjnych, jak i indywidualnych: bliskość stolicy ze stadionem i głównym węzłem komunikacyjnym, a jednocześnie większy spokój, niż w centrum. To duży atut przy wyborze miejsca konferencyjnego dla organizatorów. Cały czas spływają zapytania od firm, które chcą zorganizować konferencję z noclegami czy zajęciami integracyjnymi  - mówi Małgorzata Więckowska. Jak zaznacza, czas EURO 2012 jest dla hotelu inspiracją do organizacji atrakcji w plenerze, zajęć rekreacyjnych, imprez integracyjnych tematycznie połączonych z piłką nożną. - Takich właśnie rezerwacji mamy sporo i hotel jest przygotowany do organizacji tego typu zajęć rekreacyjnych - tłumaczy Więckowska. - W okresie od wiosny do jesieni do rezerwacji grupowych wykorzystujemy wszystkie sale wielofunkcyjne wewnątrz hotelu, jak również obiekty, znajdujące się naszym terenie: Grill House, namiot oraz domek golfowy, które w ciepłych miesiącach cieszą się dużym zainteresowaniem. Zarówno goście grupowi, jaki i konferencyjni w przerwach między spotkaniem czy też oglądaniem meczów mogą korzystać z atrakcji rekreacyjnych hotelu: basenu z jacuzzi i saunami, siłowni, parku linowego, pola golfowego i minigolfa czy też z usług SPA renomowanej marki. Tego typu atrakcje zawsze są proponowane grupom, nie bez kozery Holiday Inn Warszawa Józefów jest obiektem wielokrotnie nagradzanym statuetką TopHotel Sport - dodaje Więckowska.

Pozycjonują się na mistrzostwa

O rosnącym zainteresowaniu Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku świadczą jednak nie tylko rezerwacje miejsc w centrach pobytowych. Okazuje się, że także inne obiekty - które nie będą gościć przedstawicieli UEFA i drużyn piłkarskich - zamierzają skorzystać z okazji do wypromowania swojego zaplecza konferencyjnego. Świadczyć o tym mogą chociażby działania marketingowe dwóch czterogwiazdkowych hoteli: Habenda w Budzyniu koło Poznania, który posiada dwie sale konferencyjne oraz Mariny Diana nad Zalewem Zegrzyńskim, dysponującej czterema salami konferencyjnymi. Oba obiekty znacznie poprawiły swoje wyniki w wyszukiwarce Google dzięki pozycjonowaniu na frazę "konferencje na Euro 2012". Podobne działania w zakresie marketingu internetowego prowadzą m.in. Hotel Mazowiecki w Tomaszowie Mazowieckim, w którym znajdują się dwie sale konferencyjne oraz specjalizujące się w wynajmie sal szkoleniowych i konferencyjnych Centrum Wilcza (tu najczęsciej promowaną frazą jest “centrum konferencyjne na Euro 2012”). Ciekawą taktykę przyjął również dysponujący dwiema salami konferencyjnymi Hotel Cold w Bochni, który promuje się w wyszukiwarkach dzięki nowej domenie nawiązującej nazwą do Euro 2012 (www.cold.evro2012.su).

O ile w przypadku większości centrów pobytowych na EURO 2012 ich zaplecze konferencyjne w czerwcu 2012 r. może być niedostępne, to w innych obiektach wynajem sal konferencyjnych w tym czasie nie powinien być problemem. Jednak czy wszyscy wykorzystają potencjał tak dużej imprezy przy promocji swych obiektów? O tym przekonamy się już niebawem.źródło: www.konferencje.pl

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe; Restauracje Hotele konferencyjne Alternatywne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne