Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Gołębiewski w Karpaczu nie zostanie otwarty w terminie

hotel gołębiewski karpacz

29.11.2010

Nie wiadomo też kiedy i czy w ogóle zostanie otwarty w obecnej postaci. Tadeusz Gołębiewski nie otrzymał zgody na uruchomienie czwartego - największego hotelu z sieci. Co więcej - istnieje zagrożenie rozbiórki części budynku.
 


Według wcześniejszych planów Hotel Gołębiewski w Karpaczu pierwszych gości miał przyjąć z początkiem listopada.  Miało to być jedynie częściowe otwarcie hotelu ponieważ budowa obiektu nie została zakończona. Inspektor nadzoru budowlanego nie wydał jednak zgodny na częściowe oddanie budynku do użytku.

Na terenie obiektu wciąż trwają prace wykończeniowe, a dokumenty jakie wpłynęły do inspektoratu nadzoru budowlanego były niekompletne. Nowy termin otwarcia nie został jeszcze wyznaczony.

Do tej pory nie został również rozwiązany inny problem, z którym od pewnego czasu boryka się właściciel – Hotel Gołębiewski w Karpaczu jest za wysoki.  Wysokość budynku znacznie przekroczyła zatwierdzony projekt. Dodatkową przeszkodą jest fakt, że Karpacz objęty jest ochroną konserwatora zabytków, dlatego zalegalizowanie odstępstw od projektu może stać się niemożliwe.
Na domiar złego współpracujące z Gołębiewskim banki odmówiły dalszego kredytowania budowy.

Kolejna kontrola inspektora nadzoru budowlanego ma mieć miejsce w grudniu. Być może wtedy znane będą losy najbardziej pechowego hotelu sieci Tadeusza Gołębiewskiego.


źródło: na podstawie www.dolnyslask.naszemiasto.pl

Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne; W budowie Alternatywne; Ośrodki konferencyjne; Sale konferencyjne w biurowcach Hotele konferencyjne; W budowie