Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Inspiracje ze świata Centrum Kongresowe w Dublinie dba o środowisko


13.10.2010

Centrum Kongresowe w Dublinie jest pierwszym na świecie obiektem konferencyjnym, którego negatywny wpływ na środowisko jest zerowy.

 

 

 


Dzięki specjalnej konstrukcji i starannie dobranym materiałom budowlanym emisja dwutlenku węgla do atmosfery została całkowicie zminimalizowana. Na terenie całego budynku wykorzystano takie elementy jak ekologiczny cement a także ograniczono emisję gazów cieplarnianych zgodnie z panującymi obecnie standardami.

- Już podczas projektowania przyłożyliśmy ogromną wagę do zasad zrównoważonego rozwoju, jako, że od początku mieliśmy na uwadze dobro środowiska – mówi Nick Waight, CEO w Convention Centre Dublin. – Nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój daje nam przewagę na innymi międzynarodowymi centrami kongresowymi. Mamy zamiar wykorzystać tę wyższość w promocji obiektu. Ponadto pomoże to wypracować dobrą reputację Irlandii, jako kraju, który inwestuje w ochronę środowiska. Mamy nadzieję, że pomoże nam to zwiększyć udział Irlandii w zyskach z międzynarodowej turystyki biznesowej – dodaje.

Centrum Kongresowe w Dublinie zobowiązało się również do przestrzegania równowagi ekologicznej, którą regulują standardy ISO 14001.
Odpady wytworzone na terenie centrum, będą segregowane i poddane recyclingowi, ponadto ograniczono całkowite zużycie energii i wprowadzono zintegrowany system automatyzacji budynku, a w klimatyzacji zastosowano bryły lodowe.

Wszystkie te zabiegi mają pomóc zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne, jaki niosą za sobą spotkania.

Centrum Kongresowe w Dublinie mieści się w centrum biznesowym miasta, przy nabrzeżu Spencera. Przystosowane jest do przeprowadzania zarówno spotkań kameralnych - dla 8 uczestników, jak i potężnych kongresów nawet na 8000 osób. W centrum znajdują się 22 różnej wielkości sale konferencyjne.
Centrum utrzymane jest w stylu nowoczesnej elegancji.


źródło: konferencje.pl

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne