Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Inspiracje ze świata Hotele zmieniają dostawcę mydła i pomagają potrzebującym


24.09.2010

Założyciele Hotel Soap twierdzą, że hotele mogą zmienić świat zmieniając jedynie dostawcę mydła.

 

 


Firma Soap Hope, z siedzibą w Dallas, 100% zysków przeznacza na organizacje walczące z ubóstwem, które oferują pożyczki, szkolą, dbają o zdrowie i oferują różnego rodzaju wsparcie dla przedsiębiorczych kobiet, które często pozostają jedynym żywicielem rodziny.

Program pomocy nazwany został „Good Returns” (Dobre zwroty), natomiast samo mydło produkowane jest tylko

i wyłącznie z naturalnych składników. Mydło, które w żaden sposób nie zanieczyszcza środowiska pochodzi z roślin (np. winogrona, słonecznik) lub mleka i nie zawiera składników ropopochodnych, sztucznych barwników ani zapachów. Mydła te powstały m.in. w odpowiedzi na kształtującą się w umysłach klientów eko-świadomość.
 
By lepiej zaprezentować zalety naturalnego mydła i ułatwić współpracę hoteli z producentem, powstała specjalna strona internetowa: HotelSoap.org, która stała się platformą komunikacji pomiędzy Soap Hope a hotelami.

Oto 3 sposoby jak Soap Hope pomaga hotelom walczyć z ubóstwem:

1. Kupowanie mydła od właściwych dostawców, którzy:
- zobowiązują się do stosowania przyjaznych środowisku praktyk eksploatacyjnych
- tworzą miejsca pracy w lokalnych społecznościach
- produkują światowej klasy naturalne mydła

2. Zwalczanie ubóstwa poprzez zyski
- 100% zysków przeznacza się na wsparcie organizacji walczących z ubóstwem. Ma to pomóc rodzinom stanąć na własnych nogach a w dalszej perspektywie całym społecznościom pomóc wyjść z ubóstwa.

3. Odzyskiwanie  mydła
Większość hotelarzy i gości hotelowych nie zdaje sobie sprawy, że pozostałości mydła mogą zostać odzyskane i ponownie przeznaczone do użytku by walczyć z chorobami i brudem. Resztki mydła są zbierane, specjalnie oczyszczane, odkażane, pakowane i wysyłane dalej.

Oto do czego dąży Hotel Soap. Odzyskiwanie i dostarczania resztek mydła z hoteli do regionów potrzebujących pomocy to końcowy krok jaki w tym procesie zamierza postawić firma.

Dzięki takim działaniom odpowiedzialność społeczna ma naprawdę sens. CSR nie jest już tylko haslem, ale realnie może zmienić świat na lepsze.


źródło: na podstawie http://hotelsoap.org
 

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne