Najpopularniejsi autorzy

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka
Marta Jesionowska Marta Jesionowska Ekspertka
Weronika Wirtel Weronika Wirtel Ekspertka
Alexandra Kunowska Alexandra Kunowska Ekspertka

Strona główna    /    Artykuły    /    Krótko i na temat: Jak nie dać się nabrać na sztuczki hoteli?


Krótko i na temat: Jak nie dać się nabrać na sztuczki hoteli?

Krótko i na temat: Jak nie dać się nabrać na sztuczki hoteli?Na zdjęciu: krótko i na temat dobre rady dla organizatorów

Zdarza się, że hotele ubarwiają swoje oferty. Jak nie dać się oszukać i nie zawieźć klienta wybierając obiekt na konferencję? Komu wierzyć a kogo sprawdzić? Co należy wiedzieć i o czym nie można zapomnieć? Na podstawie wywiadu z Marią Wysocką, Meeting Designer z firmy Meeting Designers; Agnieszką Faracik-Leśniak, Partner, DMC Poland;  Anną Estkowską, Meeting Planner z firmy Nobell Congressing.  

Wybierać sprawdzone przez siebie lub kolegów po fachu obiekty; Obejrzeć obiekt przed zaprezentowaniem go klientowi; Obiekty o wysokim standardzie dbają o swój wizerunek.  Można wierzyć ofertom ze zdjęciami hoteli sieciowych i hoteli pięciogwiazdkowych; Niektóre trzygwiazdkowce starają się podnieść swoją atrakcyjność poprzez odpowiednie kadrowanie zdjęć czy przemilczanie pewnych kwestii;  Należy pamiętać, że zdjęcia nie są w stanie całkowicie oddać rzeczywistości; Trzeba dokładnie przeczytać i przeanalizować ofertę; Należy wcześniej się przygotować i mieć przynajmniej wstępny zarys organizowanego spotkania; Obejrzeć schemat sal konferencyjnych wraz z podanymi wymiarami pomieszczeń i prześledzić możliwości łączenia sal oraz ustawienia krzeseł i stołów; Warto skusić się na site inspection z noclegiem (takie same dni tygodnia w jakich odbyć ma się  event), żeby zobaczyć jak hotel funkcjonuje; Sprawdzić krok po kroku możliwości organizacji eventu, optymalnej lokalizacji posiłków; Ustalić sprawy techniczne (wejścia techniczne, podjazdy dla samochodów ze sprzętem konferencyjnym); Prześledzić oznakowanie i dojazd do obiektu/parkingu; Sprawdzić jakość wyposażenia i wykończenia pomieszczeń; Zwrócić uwagę na czystość, zapachy, klimatyzację, wytłumienie hałasu w pomieszczeniach; Poznać otoczenie hotelu; Inspekcja w obiekcie jest konieczna.

W przypadku wyjątkowego braku czasu:

Zapoznać się ze zdjęciami w formie wirtualnego spaceru po obiekcie; Sprawdzić lokalizację i otoczenie hotelu na mapie; Sprawdzić opis hotelu na kilku serwisach internetowych z wyszukiwarką hoteli; Zadzwonić do hotelu i zapytać czy hotel nie jest w trakcie remontu albo świeżo po remoncie.

  Listę absolutnie wszystkich pytań, które należy zadać podczas site inspection znaleźć można tutaj.   żródło: www.konferencje.pl