Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Małopolska promuje się jako stolica turystyki biznesowej

Promocja turystyki biznesowej w Małopolsce na rynkach zagranicznych

14.11.2012

W dniach 30-31 października 2012 r. w Oslo i Sztokholmie przedstawiciele polskiej branży spotkań wzięli udział w warsztatach branżowych zorganizowanych w ramach unijnego projektu „Promocja turystyki biznesowej w Małopolsce na rynkach zagranicznych”.

 


Głównym założeniem skandynawskiego szkolenia było podniesienie konkurencyjności oferty turystyki biznesowej Małopolski wśród zagranicznych organizatorów spotkań. Prezentacje w Sztokholmie i Oslo przygotowane zostały przez partnerów projektu: Województwo Małopolskie, Krakow Convention Bureau Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta Urzędu Miasta Krakowa oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe - przyszłego operatora Centrum Kongresowego ICE w Krakowie. W spotkaniach wzięli także udział przedstawiciele 4 krakowskich biur-organizatorów spotkań biznesowych: Intercrac, Jordan, Haxel i DMC Poland. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem przybyłych gości, zostały nawiązane kontakty wśród małopolskich i skandynawskich organizatorów spotkań.

- Prezentując potencjał Małopolski w Oslo i Sztokholmie pragnęliśmy zapewnić naszych północnych sąsiadów, że Małopolska jest idealnym kierunkiem podróży biznesowych - deklaruje Elżbieta Kantor, dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego – Tym, co już teraz przyciąga przedstawicieli branży spotkań do Małopolski jest dynamicznie rozwijająca się infrastruktura hotelowo – konferencyjna, wyjątkowe walory turystyczne regionu i bogate dziedzictwo kulturowe – dodaje dyrektor Kantor.

Małopolska dysponuje szerokim potencjałem zaspokajającym wszystkie potrzeby turystów biznesowych. Region posiada największą liczbę sal konferencyjnych w Polsce - jest ich tu prawie 300, w tym ponad 130 w samym Krakowie. Tylko w Małopolsce z powodzeniem organizowane są spotkania biznesowe w obiektach zapewniających magiczną i historyczną oprawę m.in. na Zamku Królewskim na Wawelu, w zabytkowych wnętrzach Teatru im. Juliusza Słowackiego, w stylowych obiektach na terenach górskich, m.in. w Zakopanem i w Krynicy-Zdroju czy kilkaset metrów pod ziemią – w światowej sławy kopalniach soli w Bochni i Wieliczce.

O atrakcyjności małopolskiej turystyki biznesowej świadczą też dane z raportu „Przemysł spotkań w Polsce – Poland Meetings & Events Industry Report 2011”,  według którego w 2011 roku w stolicy Małopolski zorganizowano ponad 8,3 tys. imprez z zakresu przemysłu spotkań, co w rankingu ogólnopolskim plasuje Kraków na pierwszym miejscu pod względem liczby spotkań biznesowych. Miasto z pewnością wyróżni się na mapie przemysłu spotkań po otwarciu jednego z najnowocześniejszych centrów konferencyjnych w Europie - Centrum Kongresowego ICE  International Conferencing & Entertainment o powierzchni 36 tys. mkw. Zakończenie inwestycji planowane jest na jesień 2014 r. W najbliższych latach zostanie także otwarte Centrum Konferencyjne Gromada o powierzchni 5 tys. mkw. oraz wielofunkcyjna sala widowiskowo-sportowa dla 15 tys. widzów. Niebagatelną inwestycją dla przemysłu spotkań w Małopolsce może być również budowa Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków z 13 tys. mkw. powierzchni. W ramach projektu oferta turystyki biznesowej Krakowa i Małopolski w 2012 i 2013 roku zostanie  zaprezentowana także na największych targach turystyki biznesowej: w Barcelonie, Frankfurcie, Londynie, Paryżu i Brukseli.

Projekt pn. „Promocja turystyki biznesowej w Małopolsce na rynkach zagranicznych” realizowany jest przez Województwo Małopolskie wraz z Krakow Convention Bureau Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta Urzędu Miasta Krakowa i Krakowskim Biurem Festiwalowym. Program otrzymał dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

 

źródło: www.krakow.pl

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe; Restauracje Hotele konferencyjne Alternatywne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne