Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Nowe centrum kongresowe w Hali Stulecia oficjalnie otwarte


17.09.2010

14 września odbyło się otwarcie Regionalnego Centrum Turystyki Biznesowej w kompleksie Hali Stulecia. Przedstawiciele świata polityki, biznesu oraz nauki – ponad 700 osób - wzięło udział w uroczystościach trwających przez cały dzień.

 

 
Regionalne Centrum Turystyki Biznesowej powstało w historycznym pawilonie Restauracji Tarasowej, bezpośrednio przylegającym do Hali Stulecia. Dziś jest nowoczesnym miejscem spotkań biznesowych na miarę XXI wieku, które wraz z Halą Stulecia stanowi jedno z największych centrów konferencyjnych w Polsce.

W uroczystości uczestniczył Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który powiedział, że tak nowoczesne i profesjonalne centrum konferencyjne przyczyni się do umocnienia pozycji Wrocławia na międzynarodowym rynku turystyki biznesowej.

Światowy ekspert ds. turystyki biznesowej – Rob Davidson  – wykładowca University of Westminster w Londynie, autor wielu publikacji i podręczników powiedział „Otwarcie Regionalnego Centrum Turystyki Biznesowej to duży krok jaki zrobił Wrocław w procesie uczynienia z tego miasta głównego miejsca przeznaczenia dla turystyki biznesowej. Chciałbym powiedzieć dlaczego to miejsce tak bardzo mnie ekscytuje. Po pierwsze - Wrocław potrzebuje dużego obiektu spotkań. Oczywiście jest tu wiele wspaniałych hoteli, które oferują przestrzenie konferencyjne, ale Regionalne Centrum Turystyki Biznesowej jest nowe, przestronne i bardzo atrakcyjne. RCTB pozwala na organizację konferencji na 1000 osób. To wspaniała wizytówka dla Wrocławia w Europie i na świecie. Trzeba pamiętać, że turyści branży biznesowej to bardzo znaczący ludzie. To profesjonaliści podejmujący ważne decyzje.


Kiedy przyjeżdżają do Wrocławia na spotkania, a potem wracają do Niemiec, WLK Brytanii, Ameryki, Australii albo Japonii, opowiadają o miejscu, w którym byli. Spędziłem dużą część swojego życia
na konferencjach i innych spotkaniach. Niektóre centra kongresowe, które zwiedziłem, są historyczne, niektóre bardzo nowoczesne. Tutaj, w kompleksie Hali Stulecia, nowoczesność i tradycja z sukcesem łączą się ze sobą. To przypomina mi Louvre w Paryżu – historyczny budynek z bardzo nowoczesną piramidą. I to właśnie ta nowoczesna budowla czyni to miejsce wyjątkowym.
Co mi się podoba w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej? Po pierwsze zielone otoczenie. Kiedy spojrzymy za okna widać trawę drzewa i wodę. Lubię również rozmiar tego miejsca, jest idealny dla spotkań organizowanych na kilkaset osób. Każde miasto na świecie dąży do pozyskania dużych międzynarodowych konferencji. To branża, w której jest duża konkurencja, ponieważ każde miasto na świecie chce czerpać z korzyści ekonomicznych jakie przynoszą międzynarodowe wydarzenia. Co jeszcze tak lubię w tym miejscu? Ten obiekt jest dodatkiem do Hali Stulecia, który jest bardzo znany również zagranicą. RCTB dopełniło atrakcyjność całego kompleksu”.

 

 


W otwarciu uczestniczyło wiele osób zajmujących się organizacją kongresów, konferencji i innych spotkań biznesowych. Magdalena Pawlik, dyrektor agencji artystycznej działającej w tej branży powiedziała:  „Regionalne Centrum Turystyki Biznesowej znajduje się w wyjątkowym miejscu w centrum Wrocławia. Jest to niewątpliwie nowoczesne centrum konferencyjne, którego powstanie będzie miało duży wpływ na rozwój branży w regionie, ale też i w Polsce. Pierwsze wrażenie po zwiedzaniu? Na pewno jest to przemyślany obiekt pod kątem architektury i rozplanowania przestrzeni, spójny z bryłą, a przede wszystkim wielofunkcyjny. Dodam, że bardzo pozytywne wrażenie zrobiła na mnie obsługa - profesjonalna, życzliwa i otwarta na klienta.”

W dniu otwarcia Regionalnego Centrum Turystyki Biznesowej odbyła się również konferencja „Nowe trendy w turystyce biznesowej z perspektywy nabywcy” oraz targi branżowe, podczas których Wrocławianie mogli zwiedzić wnętrze nowego obiektu. Ogólnodostępne restauracja i bistro bar otwarte zostaną 1 października 2010.
 

 

źródło: www.halaludowa.wroc.pl (PR)

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne