Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Nowe trendy w hotelarstwie Hotel na drzewie


09.07.2010

W ostatnim czasie rynek jest zasypywany nowymi, oryginalnymi projektami hoteli. Po Hotelach Inteligentynych i Suitehotelach wydawałoby się, że nic już bardziej oryginalnego powstać nie może. Okazuje się jednak, że to dopiero początek...

 

 

W niewielkiej wiosce na północy Szwecji planowane jest otwarcie hotelu, o którym nikomu się wcześniej nawet nie śniło. Domki na drzewie z loftami stać się mają światowej klasy miejscem wypoczynku dla turystów, którzy cenią sobie nowe doznania.

Hotel na drzewie, położony w Harads, około 60 km na południe od Koła Podbiegunowego, składać się będzie z czterech osobnych konstrukcji (pokoi): Cabin, Blue Cone, Nest i Mirrorcube.

Otwarcie hotelu nastąpi 17 lipca.

Dwie dodatkowe konstrukcje: UFO i Room with the view -  mają powstać w październiku.

Celem pomysłodawców hotelu jest stworzenie 24 pokoi zaprojektowanych przez 24 architektów w ciągu pięciu lat.

Sześć pierwszych pokoi stworzyło pięciu różnych specjalistów. Mirrorcube, który ma cztery metry wysokości i cztery metry szerokości zwraca szczególną uwagę, jako, że zamontowany jest na pojedynczym drzewie.

Projekt jest absolutnie wyjątkowy i na całym świecie nie znajdzie się podobnego hotelu.

Mirrorcube odbija otoczenie – drzewa, ptaki, chmury, słońce, dlatego też jest prawie niewidoczny w lesie, jednak szyba została zaprojektowana w taki sposób, aby ptaki mogły ją zobaczyć. Jest to jeden z kroków, jakie podjęto by zminimalizować wpływ Hotelu na drzewie na przyrodę.  Las nie powinien ucierpieć na projekcie. Właściciele zdecydowali m.in. nie używać popularnych w tamtych stronach skuterów safari.

Okazuje się, że wizja hotelu na drzewie spotkała się z ciepłym przyjęciem. Żyjąc w zgodzie z przyrodą można zobaczyć łosia, renifera a nawet niedźwiedzia.
Zapytania dotyczące rezerwacji przychodzą nie tylko z Europy, ale również z odległych zakątków jak Australia i Nowa Zelandia.

To co w opinii założycieli przyciąga gości to nie tylko sam hotel na drzewie, ale bliskość Koła Podbiegunowego i związane z tym atrakcje jak np. zorza polarna.

Motto hotelu brzmi: Na drzewie czuj się swobodnie (Feel free in a tree). Za ową swobodę zapłacić trzeba 4200 szwedzkich koron za dwoje gości w Mirrorcube, w którym mogą mieszkać nawet 4 osoby. 


Film przedstawiający ten niezwykły projekt można znaleźć tutaj.


źródło: na podstawie www.reuters.com
 

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne