Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Nowości w branży konferencyjnej – Relacja z konferencji SKKP

skkp

21.06.2012
4 czerwca br. w hotelu Mercure Grand w Warszawie odbył się Mikser Biznesowy Branży Konferencyjno-Kongresowej. Organizatotem wydarzenia było Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce”. 
 
 
 
W spotkaniu udział wzięło prawie 130 uczestników. Wśród zgromadzonych gości byli m.in. organizatorzy konferencji i eventów oraz planiści konferencji z firm takich jak: PriceWaterhouseCoopers, ELSA Poland, Polpharma, Polska Izba Gipsu, PKP Cargo Service czy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Warszawska Izba Przedsiębiorców  i Związek Pracodawcy RP.
 
Nie zabrakło też przedstawicieli władz samorządowych Warszawy, Wisły oraz Ostródy. Branżę reprezentowali Profesjonalni Organizatorzy Kongresów, szefowie agencji eventowych a także przedstawiciele hoteli i mediów. Spotkanie prowadzili prezes Piotr Wilczek i dyrektor wykonawczy Sławomir Wróblewski. 
 
SKKP przedstawiło plan wspierania branży spotkań za pomocą akcji promocyjnych i szkoleń branżowych. Już teraz można również zgłaszać się na Akademię Organizatorów Konferencji w sierpniu 2012. W październiku planowane jest seminarium branżowe w Poznaniu w powiązaniu z Galą Ambasadorów Kongresów.  W listopadzie odbędzie się wyjazd studyjny na EIBTM do Barcelony.
 
W prezentacji SKKP zawarte zostało także zaproszenie do współorganizowania Kongresu Branży Spotkań w 2013 roku. 
 
Wystąpienia gości były nie mniej interesujące. David Henry, dyrektor sprzedaży i marketingu Grupy Hotelowej ORBIS, przedstawił  trwający proces przemian w hotelach tej grupy, w szczególności adresowanych do korporacji i agencji. Gościem specjalnym miksera był Pan Shuli Golovinski z Firmy Newtonstrand z Londynu, który zainspirował zgromadzonych do rozmów o wyzwaniach współczesnego marketingu. Jego wystąpienie zatytułowane ”Jak Pokolenie Y i Pokolenie Z zmienią wszystko, co wiemy” zademonstrowało potrzebę dostosowania przekazu konferencyjnego i wdrażania nowych technologii. Teorię gościa specjalnego potwierdzili także kolejni wykładowcy: Tomasz Nowak, prezes Netventure („Syskonf - skuteczne narzędzie dla organizatorów konferencji”) oraz Julia Kosela, wiceprezes Infrared Group („Uczestnik 2.0 - innowacyjne rozwiązania IT w komunikacji i zarządzanie uczestnikami wydarzenia").
 
Spotkanie było również okazją do oficjalnych pożegnań. Kwiaty i brawa otrzymała Wanda Raczyńska odchodząca z funkcji kierownika biura prezydialnego SKKP. Podziękowano też Irenie Sokołowskiej za dwie kadencje na funkcji pierwszego wiceprezydenta EFAPCO, którą to funkcję przejął od tego roku Piotr Wilczek.
 
 
źródło:  www.skkp.org.pl  
Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne