Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Nowy Olimp w hotelu Mercure Grand Warszawa


02.09.2010

Hotel Mercure Grand Warszawa otworzył w nowej aranżacji jedną z najsłynniejszych sal w stolicy - Salę Olimp. Dawniej znana głównie z bali, na których bawiła się elita Warszawy, teraz będzie służyła przede wszystkim do organizacji konferencji, szkoleń czy bankietów. Odnowiona, wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny jest doskonałym miejscem zarówno na spotkania biznesowe, jak i mniej formalne imprezy.

 


Sala Olimp warszawskiego hotelu Mercure Grand przeszła całkowitą metamorfozę. W nowej aranżacji dominują ciepłe, nasycone barwy brązu i różu, przełamane nowoczesnymi, prostymi w formie meblami. Przestrzeń wypełniona jest dużą ilością światła dziennego, ponieważ salę z 3 stron otaczają wysokie okna. Widać przez nie piękną panoramę stolicy.O nowoczesny wystrój zadbało Kaczmarek Studio – firma, która projektowała między innymi wnętrza kilku znanych warszawskich klubów, restauracji, budynków biurowych, a także hoteli.

 

Sala Olimp w nowym wcieleniu mieści do 180 osób. Jest wyposażona w najwyższej jakości sprzęt multimedialny taki jak projektory, nagłośnienie, odtwarzacz blue ray (wszystko sterowane z centralnego panelu dotykowego), a także klimatyzację i bezprzewodowy Internet. Zainstalowano w niej również trzy wysuwane z sufitu ekrany.

W latach 60-tych i 70-tych kawiarnia Olimp, restauracje i bar mieszczący się w Grandzie, były oblegane przez ówczesną elitę Warszawy. W Olimpie odbywały się sylwestrowe bale i inne podobne imprezy. Wysoki standard hotelu, wręcz luksus, przyciągał śmietankę towarzyską stolicy, zagraniczne delegacje i wybitne postaci ze świata polityki czy kultury. Gościli tu między innymi: Eleonora Roosevelt, Robert Kennedy, Artur Rubinstein, Jan Kiepura, Bułat Okudżawa. To tu w 1969 odbył się casting do filmu „Śmierć w Wenecji” w obecności samego Luchino Viscontiego.

Mercure Grand Warszawa oprócz Sali Olimp oferuje jeszcze 5 w pełni wyposażonych i klimatyzowanych sal konferencyjnych, które mogą pomieścić od 12 do 45 osób w zależności od konfiguracji.

 

Cały hotel przeszedł w latach 2006 – 2008 gruntowny remont i dołączył do rodziny Mercure. Mimo nowoczesnych aranżacji przestrzeni, zgodnie z najnowszymi trendami, pozostał w nim ważny element nawiązujący do olimpijskiej przeszłości obiektu. Jest to malowidło ze sztafetą sportowców, które zdobi ściany holu przy recepcji. Hotel wielokrotnie gościł znanych sportowców i mistrzów olimpijskich, odbywało się tu również wiele wydarzeń związanych ze sportem.

 

Obecnie na gości czeka 299 klimatyzowanych pokoi z bezpłatnym dostępem do Internetu. Do tego doskonała kuchnia, specjalnie skomponowana karta win „Grands Vins Mercure” oraz profesjonalne centrum fitness z nowoczesnym sprzętem treningowym i sauną.

 

 

źródło: PR
 

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Restauracje Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe; Restauracje Hotele konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne