Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Ochrona własności intelektualnej podczas eventu


28.09.2010

 - Niektóre elementy eventu - szczególnie te o charakterze twórczym - podlegają ochronie prawnej. Dotyczyć to może scenariusza, scenografii, oprawy graficznej i muzycznej, a gdy  mamy do czynienia z eventem w postaci koncertu, występu, kabaretu - chroniona jest treść tych występów, jak tekst, muzyka, artystyczne wykonanie. Jednak sam pomysł na event takiej ochronie nie podlega.

 

Każdy pomysł można bowiem zrealizować odmiennie, a dopiero taka konkretna i twórcza jego realizacja będzie podlegać ochronie – komentuje adwokat Krzysztof Czyżewski, szef zespołu Własności Intelektualnej i Nowych Technologii z kancelarii Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy sp.k., który poprowadzi specjalne szkolenie w tym zakresie kierowane do przedstawicieli branży eventowej 8 października br. podczas drugiego dnia targów EVENT 2010 organizowanych w warszawskim centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c. Wstęp na targi i udział w szkoleniach jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na www.targievent.pl/rejestracja.

W trakcie spotkania zatytułowanego „Ochrona własności intelektualnej: pomysł scenariusz, tekst, muzyka, wykonanie, nagranie - co organizator eventu powinien wiedzieć?” uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. czy event jest chroniony prawem autorskim, czy sam pomysł na event jest chroniony, skąd wziąć i jak opłacić prawa autorskie wykorzystywane w ramach eventu oraz jak bezpiecznie i korzystnie zawrzeć umowę z muzykiem lub zespołem. Organizatorem szkolenia jest Kancelaria Prawna Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy, jedna z czołowych firm prawniczych w kraju specjalizująca się w prawie autorskim, ochronie własności intelektualnej, obsługująca artystów i środowisko show biznesu. Targi Technologii i Usług dla Koncertów, Eventów i Kongresów EVENT 2010 odbywać się będą w dniach 7-8 października br. O wstępie na szkolenia decydować będzie kolejność przyjścia. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.targievent.pl.

- Przygotowanie udanej imprezy wymaga dobrego pomysłu, a także odpowiedniego zaplecza, fachowej organizacji, doświadczenia oraz specjalistycznej wiedzy osób organizujących dane wydarzenie. Dlatego na targach Event obok szerokiej oferty produktów i usług dedykowanych branży eventowej odbędzie się seria szkoleń i konferencji poruszających aktualne zagadnienia i problemy nurtujące branżę. Ważny element kompleksowego przygotowania imprezy stanowią również kwestie związane z zastosowaniem i przestrzeganiem przepisów prawnych odnośnie ochrony własności intelektualnych. Warto z pewnością skorzystać z doświadczeń i wiedzy ekspertów w tym zakresie, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji i niejasności – komentuje Agnieszka Huszczyńska, prezes zarządu spółki MT Targi, organizatora Targów EVENT.

W trakcie debaty uczestnicy dowiedzą się m.in. jakie elementy, szczególnie o charakterze twórczym, podlegają ochronie prawnej. Omówione zostaną kwestie możliwości ochrony np. scenariusza eventu, scenografii wykorzystanej podczas eventu, oprawy graficznej i muzycznej eventu, a także ochrony treści występów w postaci tekstu, muzyki, artystycznego wykonania m.in. podczas koncertów, występów czy kabaretów. Ponadto poruszone zostaną zagadnienia związane z ochroną samego pomysłu na event oraz jego konkretnej i twórczej realizacji. Prowadzący również zwrócą uwagę na sprawy związane z nabywaniem praw do muzyki, tekstu, efektów graficznych, dżingla, itp. oraz korzystania z praw przysługujących właścicielowi chronionego elementu. Na pytania uczestników szkolenia odpowie adwokat Krzysztof Czyżewski, szef Zespołu Własności Intelektualnej i Nowych Technologii, prowadzący szkolenie na targach EVENT 2010.

W programie szkoleń i spotkań merytorycznych towarzyszących targom znajdą się również zagadnienia poświęcone bezpieczeństwu i promocji eventów, opracowaniu koncepcji i technicznej realizacji eventów, ich ewaluacji, a także kwestiom etycznym związanym z działalnością w branży eventowej.

Druga edycja Targów Technologii i Usług dla Koncertów, Eventów i Kongresów EVENT odbędzie się w nowoczesnym centrum MT Polska w Warszawie przy ul Marsa 56 c. Jest ono położone zaledwie 9 km od Dworca Centralnego, 6 km od Dworca Wschodniego i 14 km od lotniska Okęcie. Na miejsce dostać się można transportem własnym lub komunikacją miejską. Centrum zapewnia 1500 miejsc parkingowych oraz stały postój taksówek, a w sąsiedztwie kursuje 10 linii autobusów z różnych punktów Warszawy. Dodatkowo, ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego można dojechać Pociągami Kolei Mazowieckich.
 

 

źródło: www.targievent.pl (PR)

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Restauracje Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe; Restauracje Hotele konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne