Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Po konferencji Hotel & Tourism Trends 2014

Hotel & Tourism Trends 2014 konferencja Warszawa

25.11.2014

Konferencja Hotel & Tourism Trends Poland odbyła się w dniach 18 - 19 listopada w Warszawie, w hotelu Sofitel Warsaw Victoria. Zgromadziła ponad 300 uczestników z 15 krajów. Podczas wieczornej gali wręczono zaś nagrody dla Hotelarzy Roku 2014 (zobacz listę laureatów).


W ciągu dwóch dni konferencji, w trakcie 19 sesji tematycznych wystąpiło 74 moderatorów i panelistów. Podczas pierwszego dnia konferencji w dyskusjach wzięli udział przede wszystkim przedstawiciele hoteli sieciowych. Docenili dynamikę rozwoju branży hotelarskiej w Polsce i wskazywali na fakt, że wyróżniamy się w Europie Środkowej i Wschodniej. Hotele zagranicznych sieci planują nadal inwestować w Polsce, ale również z zainteresowaniem przyglądają się polepszającej się sytuacji gospodarczej i koniunkturze na Węgrzech oraz w Rumunii. Wydaje się jednak, że to Polska będzie głównym obszarem rozwoju sieci hotelarskich w najbliższych latach. Brakuje nam wciąż hoteli w standardzie 3 gwiazdek zarówno w najważniejszych miastach – Warszawie i Krakowie, jak i w miastach regionalnych – Poznaniu, Gdańsku, Katowicach czy Wrocławiu. Przedstawiciele sieci zwrócili również uwagę na fakt, że dla turysty zagranicznego - biznesowego i indywidualnego - jedynymi znanymi miastami w Polsce są Warszawa i Kraków (wraz z sąsiadującym Oświęcimiem). Dlatego podkreślili, że w miastach regionalnych drzemie duży potencjał i powinny robić wszystko, żeby zaprezentować szerzej swoje atuty turystom międzynarodowym.

Hotel and Tourism Trends 2014 konferencja Warszawa sofitel

Ostatni panel pierwszego dnia konferencji zgromadził polskich dyskutantów – wiceprezesa POT Bartłomieja Walasa, specjalistki z dziedziny turystyki z SGH - prof. Magdalenę Kachniewską i dr hab. Elżbietę Biernat, Prezesa MPI Poland Club - Wojciecha Liszkę, Rafała Rosiejaka z Centrum Kongresowego Stadionu Narodowego i Justynę Adamczyk ze Slow Food Polska. Paneliści zastanawiali się nad kierunkiem, w którym zmierza polska turystyka. Zwrócono uwagę na potencjał turystyki medycznej (zarówno zdrowotnej jak i wellnessowej), ciekawą, niebanalną i atrakcyjną dla turystów zagranicznych ofertę gastronomiczną oraz rosnący przyrost turystów indywidualnych odwiedzających nasz kraj. W dyskusji zabrakło jednak ważnego argumentu, jakim jest bardzo wysoki dochód, który generują zagraniczni turyści biznesowi i jego wpływ na budżety miast oraz polskie PKB. Ponadto nie wolno zapominać, że w zasadzie jedynie turystyka biznesowa stwarza idealną okazję do zaprezentowania zagranicznym biznesmenom potencjału inwestycyjnego Polski.

 

Drugiego dnia konferencji sesje zostały podzielone na 3 bloki panelowe, prowadzone w oddzielnych salach. Blok poświęcony inwestycjom moderował Janusz Mitulski z firmy Horwath HTL, panele na tematy operacyjne prowadził Andrzej Przeniosło,  pełnomocnik zarządu hotelu Warszawianka, a blok e-commerce - Miłosz Stanisławski, Dyrektor Generalny hotelu Sound Garden w Warszawie.
Spotkania w mniejszym gronie były świetną okazją do zaktywizowania słuchaczy. Pomiędzy panelistami a uczestnikami wywiązywały się ciekawe dyskusje.

Wśród powodów, dla których sieci decydują się na współpracę z obiektem niezależnym przedstawiciele marek sieciowych wskazywali przede wszystkim lokalizację obiektu i spójną, przemyślaną koncepcję biznesową jego właściciela. Obiekt niezależny może skorzystać z wiedzy, doświadczenia i procedur wypracowanych oraz udoskonalanych przez lata w korporacji. Niewątpliwie ważnym argumentem dla właścicieli hoteli niezależnych, przemawiającym za przyłączeniem się do sieci, jest świadomość marek u klientów zagranicznych, którzy chętniej wybierają hotele o pewnym znanym sobie standardzie. Jeśli zaś hotel planuje pozostać niezależny, musi zadbać o renomę (reklama, umowy z klientami korporacyjnymi), standard i znaleźć elementy, które będą wyróżniać go wśród innych („wyróżnij się lub zgiń”).

 

Hotel and Tourism Trends 2014 konferencja Warszawa sofitel
 

Zwrócono również uwagę na zmianę trendów – pokolenie millenialsów (generacja Y, osoby urodzone od lat 80-tych do wczesnych lat nowego milenium) chętniej wybiera hotele niesieciowe.
 

Podczas panelu poświęconego e-commerce podkreślono rosnące znaczenie portali opinii w procesie decyzyjnym wyboru hotelu i to zarówno u klienta indywidualnego, jak i korporacyjnego. Uczestnicy mogli dowiedzieć się od specjalistów z dziedziny zarządzania opiniami oraz przedstawicieli obiektów hotelowych jak radzić sobie z niezadowoleniem klienta i jak skutecznie odpowiedzieć na jego potrzeby, aby uniknąć negatywnych opinii w Internecie. Podkreślono konieczność odpowiedniego przeszkolenia kadry obiektu oraz wyznaczenia kompetentnej osoby do zarządzania opinią w sieci.
W procesie projektowania i wyposażania hoteli warto również wziąć pod uwagę najnowsze rozwiązania technologiczne, które są niezwykle ważne podczas organizacji konferencji, szkoleń i spotkań biznesowych (okablowanie, sprzęt, oświetlenie i zaciemnienie, wentylacja itp.). Dostrzeżenie tych szczegółów może mieć potem niebagatelne znaczenie dla organizatorów konferencji, ale przede wszystkim pozwala uniknąć dodatkowych kosztów modernizacji i przyciąga do obiektu profesjonalistów
 

Współorganizator wydarzenia i moderator dyskusji, Janusz Mitulski z firmy doradczej Hortwath HTL podsumował z zadowoleniem konferencję: - Rekordowa liczba pozytywnych opinii zgromadzona od uczestników jest dla nas największą nagrodą jaką mogliśmy otrzymać i potwierdzeniem, że idealnie czujemy potrzeby branży – powiedział.

 

em

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Restauracje Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe; Restauracje Hotele konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne