Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Porady i trendy współpraca hotel - organizator


12.07.2010

Great Hotels Organization (GHO), w trosce o udaną współpracę hoteli z organizatorami ogłosiła listę dziesięciu porad i trendów dotyczących spotkań i imprez motywacyjnych.
 

 


1. Budżety decydują

Prognozy dla rynku MICE są coraz bardziej optymistyczne. Budżety rosną w porównaniu z ubiegłym rokiem i mają nadal iść w górę w 2011. Jednakże budżet jest ciągle decydującym czynnikiem w kwestii rezerwacji miejsca.
Wiele firm wciąż rezygnuje z realizacji spotkań twarzą w twarz.
 
2. ROI - coraz ważniejsze

Wykazanie zwrotu z inwestycji jest dużym wyzwaniem.  ROI staje się coraz ważniejsze, ponieważ firmy zaczynają ponownie inwestować w spotkania i wyjazdy motywacyjne. Mimo, że budżety w tym roku są wyższe, dyrektorzy firm wciąż skrupulatnie kontrolują czy zainwestowane pieniądze się zwracają.

3. Krótszy czas realizacji

Krótszy czas realizacji staje się zauważalnym trendem – coraz częściej rezerwacja jest dokonywana na kilka miesięcy przed planowaną imprezą. Wiele firm wstrzymuje się z rezerwacją miejsca z obawy na odwołanie, bądź zmianę terminu imprezy, co w niektórych przypadkach wiąże się z ogromnymi kosztami. Zamiast rezerwować z wyprzedzeniem, firmy coraz chętniej korzystają z ofert Last Minute.

4. Relacje są kluczowe
 Inwestowanie w spotkania twarzą w twarz pomiędzy dostawcą a kupującym stało się ważniejsze i bardziej opłacalne niż kiedykolwiek wcześniej.
Klienci, którzy dysponują niewielką ilością czasu na realizację imprezy są bardziej skłonni skorzystać z usług firmy, z którą są w dobrych relacjach i której mogą zaufać.

5. Elastyczność oraz stosunek jakości do ceny

W czasach stale zmieniającego się rynku, klienci oczekują elastyczności, dodanych wartości i szybkiego reagowania. Dostawcy zatem powinni spełnić te oczekiwania i stać się uniwersalni – czynniki jak data, cena, anulacja i procedury związane z depozytem powinny być dopasowane do potrzeb indywidualnego klienta. Pozwoli to utrzymać przewagę nad konkurencją.

6. Odpowiedzialne zaangażowanie biznesu (CSR)

CSR i troska o środowisko w ostatnim czasie uznawane są za gorące tematy w branży MICE. Wielu kupujących poszukuje obiektów, które stosują zielone programy.

7. Spa i golf nie są ważne
Z większymi, ale wciąż ściśle kontrolowanymi budżetami, klienci starają się dostać jak najwięcej za jak najmniej, nie przywiązując zbyt dużej wagi do spa i zajęć golfowych.
Ważniejsze są dla nich zajęcia mające na celu motywację zespołu.

8. Więcej pracy, mniej przyjemności

Podczas okresu recesji, wiele firm zrezygnowało z wyjazdów motywacyjnych, przeznaczając swoje budżety na spotkania biznesowe. Spotkania typu incentive powoli jednak wracają do łask zarządców.  

9. Nowe miejsca wyjazdów

Do tej pory popularnymi miejscami były Barcelona, Paryż, Wiedeń. W poszukiwaniu niższych cen i nowych doznań na celowniku organizatorów są takie miasta jak Talin, Wilno czy Sofia.

10. Social media coraz ważniejsze
Mimo, że za najbardziej wartościowe uważane są spotkania twarzą w twarz to social media rosną w siłę i przybierają na wartości. W tej chwili są nieodłącznym elementem przemysłu spotkań - tak promocji jak i kontaktu z klientem.
 
Pełen tekst znaleźć można tutaj tutaj.


Great Hotels Organization (GHO) jest częścią Big Worlwide - firmy o zasięgu globalnym poświęconej podróżom technologiom i mediom, której siedziba znajduje się w Londynie. Do GHO należą hotele 3-5 gwiazdkowe takich marek jak: Great Hotels of the World, Special Hotels of the World and Metro Hotels.


źródło: na podstawie http://www.ghotw.com

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne