Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Rynek hotelarski osłabiony


10.06.2010

Rok 2009 przebiegł pod znakiem kryzysu. Rok 2010 to okres klęsk i katastrof. Niektórzy zaczynają już zastanawiać się co przyniesie rok 2011. Złośliwi kolejną klęskę przewidują na 2012 – rok, w którym Polska jest gospodarzem Mistrzostw Europy w piłce nożnej. 

 

 

Po katastrofie samolotu prezydenckiego, żałobie narodowej, wstrzymaniu ruchu powietrznego z powodu unoszącego się nad Europą wulkanicznego pyłu, stwarzającego zagrożenie dla samolotów, problemach na kolei, Polskę nawiedziła powódź. Pod wodą znajduje się 10 województw w tym małopolskie, świętokrzyskie, śląskie i  mazowieckie - które ucierpiały najbardziej.

Wielka woda jest bezpośrednią przyczyną odwoływania licznych konferencji, spotkań i różnego rodzaju eventów.

Z problemami boryka się również Zatoka Meksykańska, gdzie ropa wciąż rozprzestrzenia się wyciekając z platformy wiertniczej. Walka o zatamowanie wycieku trwa już półtora miesiąca. Konsekwencje tej katastrofy będą ogromne dla ekologii i wielu gałęzi rynku.

Nie bez znaczenia pozostaje ten fakt również dla rynku spotkań. Według firmy marketingowej The Knowland Group wyciek ropy w zatoce ma znaczący wpływ na ograniczenie ilości eventów.


Na dzień 18 maja 42% z 50 hoteli umiejscowionych w okolicach zatoki, zanotowało anulowanie rezerwacji grupowych. Dwa tygodnie wcześniej procent anulacji wynosił 7.

64% hoteli biorących udział w badaniu przyznało, że liczba rezerwacji wciąż maleje.

Jedyne ożywienie wynika z faktu, że do skażonego obszaru zjeżdżają przedstawiciele mediów, działacze grup przyrodniczych oraz reprezentanci firm paliwowych.

Na chwilę obecną wygląda na to, że wyciek ropy wpłynie na rezerwacje na kolejne 6 miesięcy, co daje hotelarzom czas by przemyśleć alternatywne możliwości utrzymania biznesu.
Jeżeli nie uda się w najbliższym czasie opanować wycieku, hotelarze z Zatoki Meksykańskiej powinni rozważyć nowe sposoby zwiększenia sprzedaży i utrzymania przychodu.

Około 56% badanych hoteli za spadek rezerwacji w tym rejonie oskarża szum medialny.

Analogiczna sytuacja miała niedawno miejsce w Polsce w Kazimierzu Dolnym, gdzie hotelarze zarzucają burmistrzowi miasta zahamowanie ruchu turystycznego. Burmistrz Kazimierza Dolnego – Grzegorz Dunia, przestrzegł turystów przed przyjazdem do miasta.  Bezpośrednim efektem jego słów była rezygnacja z rezerwacji wcześniej zaplanowanych przyjazdów, mimo że według kazimierskich hotelarzy ich obiekty w większości położone są w bezpiecznych miejscach, które nie są zagrożone zalaniem.

 


źródło: na podstawie
www.meetingsnet.com
www.mmpulawy.pl
www.powodz.ngo.pl
 

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Restauracje Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe; Restauracje Hotele konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne