Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

SKKP podsumowanie spotkania

skkp

07.10.2011

W 12-tej edycji  Europejskiej Akademii Organizatorów i Planistów Konferencji i Kongresów, która  odbyła się  4 października 2011 w Folwarku Zalesie uczestniczyli  reprezentanci profesjonalnych organizatorów kongresów oraz hoteli konferencyjnych. Tematem Akademii była  "Europa spotkań - strategie marketingowe w pozyskiwaniu międzynarodowych kongresów".


Według danych ICCA Polska w rankingu krajów organizujących międzynarodowe kongresy znalazła się w roku 2010 na 32 miejscu z liczbą 98 kongresów, a nasz sąsiad Niemcy na 2 miejscu z liczbą 542 kongresów. Wiodące  w Polsce miasto Kraków z liczbą 31 spotkań znalazło się na 60 tym miejscu , druga Warszawa na 66 miejscu z liczbą 28 spotkań , Wiedeń w tym czasie zorganizował 154 kongresy, Barcelona 148, Paryż 147, Berlin 138. Mamy więc do czego dążyć, aby znaleźć się w pierwszej dziesiątce, szczególnie, że konkurencja nie śpi. Convention Bureaux korzystając ze sprawdzonych już narzędzi przyciągają do siebie organizatorów kongresów np. Glasgow z pomocą działań Ambasadorów Kongresów w dwóch tylko latach 2005-2006 przyciągnęło 89 imprez , które przełożyły się na 24 miliony funtów dla lokalnej gospodarki.


Pani Dr Agata Niemczyk z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie we wprowadzeniu teoretycznym Akademii przedstawiła uczestnikom istotę  orientacji marketingowej, czyli jak wybrać, zdobyć i utrzymać rynek zbytu, podkreślając obecny wyraźny trend w kierunku marketingu partnerskiego.
Piotr Wilczek, Prezes A05 i SKKP przybliżył uczestnikom zasady Programu  Ambasadorów Kongresów Polskich.  Natomiast Anna Jędrocha Prezes Symposium Cracoviense i V-ce Prezes SKKP przybliżyła mechanizmy działania kluczowych podmiotów na rynku organizatorów międzynarodowych kongresów, tj. NGO’s, Core PCO, AMC’s. W drugiej części zaprezentowała ofertę International Convention & Congress Association i możliwości, jakie daje baza ICCA w pozyskiwaniu kongresów międzynarodowych stowarzyszeń.


Prof. Marek Pawełczyk, jako prezydent międzynarodowego stowarzyszenia International Institute of Acoustics & Vibrations  i Ambasador Kongresów Polskich   przybliżył tajniki procesu decyzyjnego przy wyborze destynacji na organizację kongresu od strony klienta, prezentując przy tym kilka bardzo ciekawych przykładów zagranicznych.  Sławomir Wróblewski, V-ce Prezes Meetings Poland, bazując na swoim długoletnim doświadczeniu, przygotował dekalog dla marketingowca z branży spotkań, jednocześnie prezentując szereg typowych  błędów i zaniedbań, jakie popełniamy w naszej pracy.
Na koniec Adam Mikołajczyk z Best Place Europejskiego Instytutu Marketingu Miejsc zaprezentował najlepsze kampanie promocyjne miast polskich i zagranicznych w turystyce biznesowej.


No  cóż pozostaje nam tylko wziąć się do roboty, jak powiedział Pan Adam Mikołajczyk, promocja destynacji dla turystyki biznesowej to proces długotrwały i konsekwentny, nie da się tego zrobić w kilka dni.

 


źródło:   www.skkp.org.pl  

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne