Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Sopot chce przyciągnąć turystów biznesowych

sopot marina miejsce na konferencje

25.03.2011

Innowacyjna wersja sopockiego kalendarza imprez, powołanie grupy zajmującej się promocją sopockiej oferty konferencyjnej, mobilne rozwiązania dla branży turystycznej - to trzy propozycje na promocję miasta oraz wydłużenie sezonu turystycznego w Sopocie w ramach inicjatywy sopockiego klastra turystycznego. Zaprezentowane one zostały w hali ERGO ARENA podczas konferencji promującej projekt.
 

Do końca tego roku wprowadzone mają zostać przynajmniej dwa produkty. Pierwszy z nich, to rozbudowana i powiązana z serwisem miejskim wersja sopockiego kalendarza imprez kulturalnych, sportowych, rozrywkowych, artystycznych i innych organizowanych w kurorcie. Z jednej strony mają z niego korzystać turyści, a z drugiej organizatorzy wydarzeń, recepcjoniści w hotelu i inni przedstawiciele sektora turystycznego. Ma to też być platforma informacji o atrakcjach dla dzieci. Natomiast kolejne działanie przewiduje promowanie Sopotu jako interesującej destynacji turystki biznesowej z nowoczesną infrastrukturą konferencyjną oraz bogatą ofertą turystyczną miasta.

 

Kolejna propozycja dotyczy mobilnych rozwiązań dla branży turystycznej takich jak: system bezgotówkowej płatności, interaktywny przewodnik oparty o najnowsze technologie, na przykład aplikacje na telefony komórkowe. Na to jakie zadania zostaną zrealizowane, duży wpływ będą mieć lokalni przedsiębiorcy.

- Planujemy stworzyć nowe rozwiązania, które są potrzebne w Sopocie – mówi Dorota Sykut, koordynator projektu. - Wprowadzenie ich jest możliwe tylko przy współpracy hoteli, restauracji, pubów, klubów, muzeów, obiektów kulturalnych i sportowych. Chcemy, aby więcej turystów przyjeżdżało do nas, nie tylko latem, ale i po sezonie.

Klaster zrzesza firmy i instytucje należące do tej samej branży, a jego idea oparta jest na czterech kluczowych elementach: współpracy, konkurencji, zaufaniu i kontaktach osobistych.

Projekt pt. „Od inicjatywy klastrowej do Sopockiego Klastra Turystycznego – program wsparcia i rozwoju” został opracowany przez Gminę Miasta Sopotu – lidera projektu i Stowarzyszenie Turystyczne Sopot – partnera projektu. Celem projektu jest zawiązanie i wsparcie powiązań kooperacyjnych w Gminie Sopot poprzez organizację Sopockiego Klastra Turystycznego.

Projekt potrwa do czerwca 2012 roku, a jego całkowity koszt to 501.567,32 PLN.

 

 

źródło: www.um.sopot.pl (PR)

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne