Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Sopot dla profesjonalnych organizatorów spotkań

sopot na konferencje

03.11.2011

Sopot zmienia swoje oblicze - tak w skrócie można podsumować ubiegłoroczny sezon turystyczny. Najważniejsze tegoroczne nowości w kurorcie to nowa przystań jachtowa przy molo, Plac Przyjaciół Sopotu a także Centrum Kulturalno-Artystyczne Zatoka Sztuki. Ponadto w tym roku Sopot został wybrany na miasto – gospodarza Polskiej Prezydencji w Radzie UE. Dzięki temu w lipcu, wrześniu i październiku odbyły się w mieście ważne wydarzenia polityczne, a jednocześnie zaproponowano gościom ciekawy program kulturalny.

Sopot był pierwszym polskim miastem, w którym odbywały się spotkania Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. W kurorcie zorganizowano 13 spotkań na szczeblu ministerialnym, w których uczestniczyło w sumie ponad 2,5 tys. gości oraz kilkuset akredytowanych dziennikarzy.

Sopot jest z roku na rok coraz atrakcyjniejszym miejscem dla profesjonalnych organizatorów konferencji o czym świadczą m.in.  Europejskie Forum Nowych Idei w dniach 29-30 września (1000 gości), IV Forum Turystyki Państw Rejonu Morza Bałtyckiego połączone z Ogólnopolskim Otwarciem Sezonu Turystycznego na molo czy czerwcowy Kongres Dyrektorów Marketingu - Future Marketing.

Wydarzenia podczas Polskiej Prezydencji w UE w Sopocie miały nie tylko wymiar polityczny ale i kulturalny. W ramach programu „Otwarty Kurort Kultury” od 3 od 31 lipca 2011 zrealizowano 16 projektów, w których wystąpiło ponad 150 artystów reprezentujących wszystkie dziedziny współczesnej sztuki.
Sopot Top Trendy Festiwal, Sopot Molo Jazz, Art. Loop czy Sopot Fashion Days już na trwałe wpisały się w kalendarz imprez kulturalnych kurortu, a położona na granicy Sopotu i Gdańska ERGO Arena w tym roku była miejscem koncertów takich gwiazd jak Suzan Vega, Sting, Ozzy Osborne czy Erykah Badu.

Informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych, rozrywkowych i sportowych są dostępne dla turystów stronie www.kalendarz.sopot.pl. Sopocki Kalendarz Imprez to jeden z produktów powstałych w wyniku współpracy podmiotów z sopockiej branży turystycznej podjętej w ramach projektu "Od inicjatywy klastrowej do Sopockiego Klastra Turystycznego – program wsparcia i rozwoju".źródło: www.um.sopot.pl

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe; Restauracje Hotele konferencyjne Alternatywne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne