Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Sytuacja w Rosji zagraża turystyce


09.08.2010

Trwające od kilku dni pożary, spowodowane rekordowymi temperaturami nie pozostaną bez wpływu na rosyjską turystykę. Moskwa jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast świata. Na chwilę obecną jednak zadymiona i skąpana w piekielnym upale odstrasza turystów.

 


Smog i dym, którymi pokryta została stolica w wyniku pożarów lasów i torfowisk paraliżują życie w tym mieście. Zła widoczność, spowodowana gęstym dymem, stwarza zagrożenie dla kierowców. Zakłócony został także ruch lotniczy.

Osoby przebywające w zadymionych regionach borykają się z problemami z oddychaniem. Popularne stają się maseczki ochronne oraz koktajle tlenowe, z których korzystają szczególnie osoby starsze. Władze apelują o pozostanie w domach.

W ostatnim czasie dwukrotnie zwiększyła się śmiertelność w tym rejonie. W porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym, trzykrotnie zwiększyła się również liczba osób, które utonęły w zbiornikach wodnych, w Moskwie i okolicach.

Smog pokrył całe miasto. Rekordowa fala upałów i pożary wciąż zagrażają zdrowiu i życiu mieszkańców i turystów. Władze apelują o wstrzymanie wizyt w tych regionach i zmianę planów. W większości regionów w Rosji sytuacja jest normalna, dlatego Główny Lekarz Sanitarny Rosji nie odradza przyjazdów do tego kraju; radzi jednak plany pozmieniać tak, by zwiedzanie rozpocząć np od Petersburga, a dopiero potem, kiedy sytuacja wróci do normy, pojechać do stolicy. Innym miastem, które polecają władze jest Psków.

Wielu zagranicznych turystów z obawy o własne zdrowie rezygnuje zupełnie z wyjazdu do Rosji.

W wyniku tej ekologicznej katastrofy w Moskwie zamykane są ambasady, co również może utrudnić funkcjonowanie turystom. Pracownikom ambasad i ich rodzinom zaleca się opuszczenie Moskwy. Jednak w obawie przed wybuchem paniki, jasno zaznaczono, że nie jest to ewakuacja.

Południowo-wschodni wiatr wciąż przynosi gęsty dym do miasta. Dzisiaj w Moskwie jest 35 stopni. Zaczyna brakować wody i ludzi do pracy, jednak specjaliści optymistycznie przewidują, że w ciągu kolejnych 5-7 dni uda się opanować pożary torfowisk.

Dodatkowym zagrożeniem, jakiego spodziewają się meteorolodzy jest burza magnetyczna, która może pojawić się w najbliższych dniach nad Moskwą. Złe samopoczucie spowodowane zaburzeniami pola magnetycznego mogą odczuć nawet osoby zdrowe. Objawy jakich należy się spodziewać to problemy ze snem, nerwowość oraz problemy z koncentracją.


źródło: na podstawie www.vesti.ru
                                       www.kuzzbas.ru


 

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne