Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Targi EIBTM 2010 podsumowanie

targi eibtm

06.12.2010

W ubiegłym tygodniu, w dniach 30 listopada – 2 grudnia, w Barcelonie miały miejsce jedne z największych i najważniejszych na świecie targów poświęconych branży spotkań – EIBTM.

 Była to już 22. edycja tego wydarzenia. W tym roku do stolicy Katalonii zjechało około 3125 tysięcy wystawców z ponad 90 krajów by uczestniczyć w trzech dniach po brzegi wypełnionymi spotkaniami.

Podczas targów odbyła się rekordowa liczba sesji edukacyjnych – 59 i ponad 100 imprez towarzyszących. Wszystko po to by doprowadzić biznes na wyżyny i dostarczyć zgromadzonym praktycznych wskazówek oraz zapoznać branżowców z nowymi trendami.

 

- Targi EIBTM to świetna okazja, by spotkać się z przedstawicielami branży spotkań z całego świata - podsumowuje to wydarzenie Agnieszka Faracik-Leśniak, Partner DMC Poland. - To możliwość nawiązania ważnych kontaktów biznesowych i handlowych; promocja Polski, jako atrakcyjnej destynacji sprawiają, że co roku targi zyskują na znaczeniu, cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród największych graczy w przemyśle spotkań. Tegoroczne EIBTM uważamy za bardzo udane wydarzenie branżowe. Cieszy nas niezmiernie fakt, że Polska jest coraz bardziej rozpoznawalna, jako atrakcyjna destynacja dla branży spotkań. Choć wystawców i hosted buyerów było nieco mniej niż w poprzednim roku, pod względem merytorycznym spotkania były bardzo konkretne, dające powód do zadowolenia i nadziei na zwiększenie realizowanych w Polsce spotkań biznesowych i konferencji. Jako wystawca odbyliśmy wiele wartościowych spotkań, które mam nadzieję, już w niedalekiej przyszłości zaowocują realizacjami ciekawych imprez - dodaje.

Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych, z jakimi borykała się Europa podczas tygodnia, w którym odbywały się targi, wszystkie stoiska były czynne od pierwszego dnia imprezy. Jednak wielu zwiedzających utknęło na lotniskach nawet na 48 godzin.

W rezultacie liczba Hosted Buyers była nieco mniejsza niż w 2009. Pomimo to całkowita frekwencja na targach osiągnęła 8,395 osób co oznacza wzrost o 1% w stosunku do ubiegłego roku.

Dotarcie z jednego końca hali do drugiego zajmowało około 45 minut, co oznacza ogromne zainteresowanie zarówno wystawców jak i zwiedzających.

Jedną z nowych inicjatyw w tym roku było wprowadzenie EIBTM TV – kanału informacyjnego z przekazem na żywo, nadawanym na ekranach zamontowanych w podłodze. Emisja dostępna była także online na stronie targów www.eibtm.com. Osoby, które nie mogły uczestniczyć w targach mogły na żywo śledzić bieżące wydarzenia. Istnieje także możliwość zobaczenia relacji z sesji edukacyjnych w późniejszym terminie.


źródło: www.konferencje.pl

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne