Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Turystyka w Europie trendy i wizje na rok 2010


22.07.2010

Europa odczuwa poprawę po kryzysie, w jakim jeszcze niedawno trwała pogrążona. Jednakże jest to dopiero lekki podmuch pomyślnych wiatrów. Dane z początku roku pokazują niejednoznaczne wyniki -  w prawie tylu samych krajach zwiększa się liczba turystów w ilu się zmniejsza. Pomimo tego prognozy są optymistyczne.

 


Według Europejskiej Komisji Podróży (European Travel Commission) jedną z przyczyn, które przedłużyły kryzys jest Islandzki wulkan. Unosząca się nad Europą chmura pyłu pokrzyżowała plany 6 milionom podróżników w kwietniu i maju, za co liniom lotniczym przyszło zapłacić prawie 2 miliardy dolarów.

Jednakże obłożenie hoteli w maju wydawało się wskazywać na to, że w całym regionie nastąpiła znaczna poprawa.

Globalne ożywienie gospodarcze widoczne jest na horyzoncie także w Azji i obu Amerykach.

Według specjalistów są powody do radości. Europejska waluta znacząca osłabła w stosunku do dolara, co oznacza zwiększenie liczby turystów zza oceanu oraz zachętę do podróżowanie wewnątrz Europy.

Ponadto najnowsze badania prowadzone w sektorze turystycznym wykazują znaczną poprawę która ma się dokonać w niedalekiej przyszłości.

Podsumowując, po 6 % spadku przyjazdów do Europy w roku ubiegłym, 2010 ma zakończyć się 3% wzrostem. Wzrost przyspieszy w 2011, kiedy liczba gości przyjeżdzających do Europy równa będzie liczbie turystów z 2008.

Pełen raport, opublikowany przez European Travel Commission, dostępny jest do pobrania tutaj.


źródło: na podstawie http://ehotelier.com
 

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe; Restauracje Hotele konferencyjne Alternatywne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne