Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Ze świata EXPO 2010 zmienia Chiny


29.04.2010

W Chinach zniesione zostały ograniczenia wjazdu do kraju przed EXPO 2010 dla osób zarażonych – w tym wirusem HIV.

Do tej pory, według prawa, do kraju nie wpuszczano osób z chorobami psychicznymi, trądem, chorobami przenoszonymi drogą płciową, gruźlicą oraz innymi chorobami zakaźnymi.


Ograniczenia te jednak zostały już częściowo zniesione. Rada Państwa z listy usunęła HIV i trąd.  Wciąż jednak podróż uniemożliwia się osobom z chorobami zakaźnymi, które, jak się powszechnie uważa, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Chiny są jednym z 50 krajów, które stosują surowe restrykcje wobec nosicieli wirusa HIV, jednakże w związku z rozpoczynającym się w Szanghaju w sobotę EXPO 2010 - władze ustąpiły.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) z zadowoleniem przyjęła tę decyzję jako "znaczący krok w dobrym kierunku".  WHO ma nadzieję, że Chiny staną się inspiracją dla pozostałych państw, które nadal dyskryminują osoby żyjące z AIDS.

 

Na wydarzenie, które rozpoczyna się 1 maja i trwa do końca października planuje przybyć około 70 milionów osób.

W tym roku hasło EXPO 2010 brzmi: Lepsze Miasto, Lepsze Życie (Better City, Better Life). Ta światowa wystawa ma na celu zaprezentować dorobek kulturalny, naukowy i techniczny poszczególnych krajów.


źródło: http://www.breakingtravelnews.com
     

 

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne