Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zielone podróże służbowe


30.06.2010

Jeden na ośmiu turystów biznesowych wybiera hotel, który wprowadził elementy polityki zrównoważonego rozwoju – tak wynika z najnowszej ankiety przeprowadzonej przez National Business Travel Association.

 

 


Dobrą wiadomością z obszaru zielonych podróży służbowych jest to, że wielu zwolenników zrównoważonego rozwoju – biura turystyczne, hotelarze, obiekty, firmy cateringowe, transportowe, wystawy, sprzedawcy i inni, przeznacza środki na przyjazne dla środowiska hotele i  konferencje, już od dłuższego czasu.

”Uczniowie zrównoważonego rozwoju” spotykają się rokrocznie na konferencji Green Meeting ndustry Council (GMIC) w Denver, gdzie zagłębiają się w temat zrównoważonych praktyk w obszarze podróży służbowych.

Jeszcze lepszą wiadomością jest fakt, że wiele pomysłów z omawianej sfery zostało uznanych za godne uwagi przez podróżujących biznesowo.

Pomysły zielonych hoteli


Standardem w hotelach stały się już ręczniki i pościel wielokrotnego użycia, kosze, umożliwiające sortowanie śmieci, a także opcja zapisania i wypisania się z codziennego otrzymywania gazet.

Czego zatem turyści biznesowi mogą się jeszcze spodziewać?
Kolejne będą elementy oszczędzania energii, które mogą być obsługiwane zarówno przez obsługę jak i automatycznie – twierdzi Julie Klien, Dyrektor ds. środowiska w RockResorts.
Wśród przykładów można wymienić np. termostaty, czujniki i liczniki do wyłączania ogrzewania, chłodzenia i systemów oświetleniowych.

Vail Resort,
do którego należy Rockresorts – objęła inicjatywą zrównoważonego rozwoju wszystkie swoje obiekty. W hotelach zainstalowano system niskiego przepływu wody użytkowej, wszystkie kosmetyki są naturalne, klucze do pokoi wykonane są z materiałów przyjaznych środowisku, a środki czyszczące są nietoksyczne.

Duże sieci hotelowe również wspierają zielone podróże służbowe. Przykładem może być Starwood Resorts, który w ostatnim czasie stworzył przewodnik zrównoważonego rozwoju na rok 2011 dla hoteli w Ameryce Północnej. Starwood zdefiniował niektóre z najlepszych praktyk dla spotkań i eventów – od przygotowania specjalnego menu i alternatywy dla butelek z wodą po energooszczędne elektroniczne nośniki video (digital signage) i rośliny doniczkowe zamiast świeżych, ciętych kwiatów.

Inicjatywy zrównoważonego rozwoju dla turystów biznesowych

Po zameldowaniu się w zielonym hotelu, czas na zieloną konferencję. Czego turyści biznesowi powinni się spodziewać?

Subtelne zmiany mogą mieć znaczący wpływ:

     1.    Żywność pozyskiwana z lokalnych źródeł
     2.    Zachęcenie do zaprzestania korzystania z wody butelkowanej
     3.    Dostarczenie resztek do banku żywności
     4.    Kompostowanie odpadów spożywczych
     5.    Recykling śmieci
     6.    Drukowanie materiałów na papierze z odzysku
     7.    Wybierania prezentów przyjaznych środowisku
     8.    Projektowanie oznakowania wielokrotnego użytku
     9.    Używanie energooszczędnego sprzętu konferencyjnego
   10.    Korzystanie z transportu publicznego

Firma Oracle zaadaptowała praktyki zrównoważonego biznesu dla działań z zakresu event marketingu na corocznej konferencji  - Oracle OpenWorld Conference.
W 2009 podejście Oracle’a pozwoliło zaoszczędzić ponad 800 tyś dolarów na zastosowaniu materiałów wielokrotnego użytku.

Kto ma wpływ na zrównoważony rozwój?

Ponad trzy czwarte z tych, którzy planują spotkania w Europie, Azji i na Środkowym Wschodzie rozważa użycie wyżej wymienionych praktyk z zakresu zrównoważonego rozwoju w swoich programach.  Blisko dwie trzecie planerów spotkań w Stanach i Kanadzie ma podobne zamiary.
Tak wynika z raportu FutureWatch 2010 przeprowadzonego przez Meeting Professionals International (MPI).

Kiedy tak wiele kroków zostało podjętych by zredukować ogólne wydatki, a przedstawiciele przemysłu coraz częściej wybierają odnawialne produkty, dyskusja na temat odpowiedzialnego zaangażowania biznesu podczas spotkań i eventów będzie z pewnością się rozwijała.

Być może następnymi, którzy zdecydują się zastosować do zasad odpowiedzialnego biznesu będą centra konferencyjne i kongresowe. Wielu organizatorów imprez z USA na konferencji GMIC wyraziło swoją opinię w tym temacie i przyznało, że obiekty kongresowe powinny stać się bardziej elastyczne, jeśli chodzi o możliwości recyklingu i catering.
 

 


Autorem jest Rob Hard, wolny strzelec z Chicago, pisarz podróżnik, fascynat turystyki biznesowej,  redaktor www.BusinessTravelDestinations.com i działu event planning na stronie About.com. Rob test również założycielem RH Communications. Inc. – firmy świadczącej usługi marketingowe.

 

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne