Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zimowa ciekawostka ze świata Lodowy hotel w Szwecji

lodowy hotel w szwecji

24.12.2010

Co roku zimą w miejscowości Jukkasjaervi, na północy Szwecji budowany jest hotel z ogromnych ilości śniegu i lodu. Potężne iglo stać będzie do wiosny, kiedy to powoli przestanie istnieć i spłynie do rzeki.

 

 


W roku 2010 Ice Hotel wybudowany został po raz dwudziesty. Obiekt oferuje nocleg dla 100 gości w pokojach,  z których każdy charakteryzuje się innym stylem, ponieważ tworzony jest przez różnych artystów.


W tym roku w tym ogromnym przedsięwzięciu wzięli udział również rzeźbiarze z Polski, których projekt pokoju został wybrany podczas międzynarodowego konkursu.  Polacy stworzyli pomieszczenie w stylu art  deco.


Do stworzenia lodowego giganta wykorzystano 10 tysięcy ton lodu i 30 tysięcy ton śniegu. W budowie tego nietypowego hotelu udział wzięło 50 atystów z całego świata w tym z Japonii, Bułagrii, USA, Rosji oraz Włoch. 
 

 W hotelu znajduje się również lodowa sauna oraz baseny termalne. Do spania goście otrzymują specjalne śpiwory.

 


źródło: na podstawie www.bezkompasu.pl
                                      www.wiadomosci24.pl

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe; Restauracje Hotele konferencyjne Alternatywne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne