W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Biuro Promocji Zakopanego

Biuro Promocji Zakopanego

Generała Galicy 8, 34-500 Zakopane
promocja.zakopane.pl

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefony
Kategorie: Atrakcje turystyczne

Atrakcje

Atrakcje turystyczne

 • Spacer Krupówkami - Biuro Promocji Zakopanego

  Spacer Krupówkami

  Krupówki położone w centrum miasta są reprezentacyjną ulicą w Zakopanem. Ciągną się ponad kilometrowym deptakiem z licznymi sklepikami i restauracjami w klimacie góralskim.
 • Zobacz piękną panoramę Tatr ze szczytu Gubałówki - Biuro Promocji Zakopanego

  Zobacz piękną panoramę Tatr ze szczytu Gubałówki

  Zobacz wspaniałą panoramę Tatr ze szczytu Gubałówki. Gubałówka to szczyt o wysokości 1126 m. Wznosi się po północno-zachodniej stronie Zakopanego. Po wschodniej stronie Gubałówki znajduje się najwyżej położona miejscowość w Polsce – Ząb, a po zachodniej sąsiaduje z Butorowskim Wierchem. Na Gubałówkę prowadzi kolej linowo-terenowa z Zakopanego. Góra jest popularna wśród turystów odwiedzających Zakopane. Panorama całych polskich Tatr, Zakopanego oraz Podhala, Pienin, Gorców, Beskidu Żywieckiego jak i ich słowackiej części. Liczne sklepy z pamiątkami. Z Gubałówki prowadzi spacerowy Szlak Papieski na Butorowski Wierch 1160 m n.p.m., z którego można zjechać kolejką krzesełkową do Kościeliska.
 • Zwiedzanie Muzeum Karola Szymanowskiego w willi

  Zwiedzanie Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma" w Zakopanem

  Józefa Kaspruś-Stocha zbudował willę"Atma" z przeznaczeniem jako pensjonat. W latach 1930-1935 mieszkał w niej Karol Szymanowski. Opuścił Zakopane i Polskę w listopadzie 1935, wyjeżdżając na leczenie do sanatorium w Szwajcarii. W 1974 willa została przekazana Muzeum Narodowemu w Krakowie, które po 2 latach remontu 6 marca 1976 udostępniło ją zwiedzającym. Ponieważ po wyprowadzce Szymanowskiego "Atma" była używana jako budynek lokatorski, nie wykonano pełnej rekonstrukcji pomieszczeń. Na podstawie zdjęć i opisów odtworzono wiernie gabinet kompozytora, pozostałym pomieszczeniom nadano klimat z okresu dwudziestolecia międzywojennego, uzupełniając ekspozycję informacjami biograficznymi. 29 marca 2007 z okazji inauguracji Roku Karola Szymanowskiego do "Atmy" powróciły dwa portrety kompozytora pędzla Witkacego: (Karol Szymanowski z muszką z 1930 oraz Karol Szymanowski. Czerwone Wierchy z 1931), które do 1936 stanowiły część oryginalnego wyposażenia willi.