W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Centrum Wynajmu i Turystyki

Centrum Wynajmu i Turystyki

Kolumba 1 lok.6, 70-035 Szczecin
http://www.schron.szczecin.pl

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefon
Kategorie: Atrakcje turystyczne
  • Atrakcje

Atrakcje

Atrakcje turystyczne

  • Szczecińskie Podziemne Trasy Turystyczne - Centrum Wynajmu i Turystyki

    Szczecińskie Podziemne Trasy Turystyczne

    Szczecińskie Podziemne Trasy Turystyczne są to dwie trasy turystyczne, które zostały przygotowane dla turystów w największym z udostępnionych schronów cywilnych w Polsce z okresu II wojny światowej. Zaaranżowano je przedmiotami, meblami i oryginalnymi materiałami, które ilustrują opowiadane historie. Użycie multimedialnych środków pozwala poruszyć wyobraźnię odwiedzających, na których czeka przewodnik i wielojęzyczna oprawa dźwiękowa.
    I trasa „II wojna światowa” schron przeciwlotniczy - rekonstrukcja życia w schronie podczas nalotów (czas przejścia - 1 godz.). Schron został ukończony przez Niemców w 1941 roku jako schron przeciwlotniczy dla ludności cywilnej. Budując go wykorzystano prawdopodobnie stare korytarze jeszcze z końca XIX wieku. Umieszczony jest na głębokości ok. 5 pięter. Od najwyższego wyjścia (Plac Zawiszy) do podłogi dolnego poziomu mierzy sobie 17 metrów wysokości. Jego ściany wykonane są z żelbetonu o grubości 3 metrów a sufit to 2,80 metrów. Najdłuższy korytarz w linii prostej ma około 100 metrów. Schron to 2,500 m2 powierzchni całkowitej. Miejsce to nadal kryje w sobie tajemnice, nie wiadomo dokładnie, dokąd prowadzą zamurowane przejścia.
    II trasa „Zimna wojna” – schron przeciwatomowy - prezentuje historię schronu podczas Zimnej Wojny (w Europie w latach 1949-55). Po zakończeniu II wojny światowej i przejęciu go przez Polaków w niedługim czasie został zaadoptowany na schron przeciwatomowy. Aż do początku lat 90-tych odbywały się w nim szkolenia Obrony Cywilnej.Podczas zwiedzania tej trasy (1. godz.) można poznać techniki adaptacji na schron przeciwatomowy z przeciwlotniczego, organizację Obrony Cywilnej, prezentację sprzętu, sposoby działania i propagandę jej towarzyszącą. Szeroko omawiany temat broni atomowej przenosi w czasy strachu nuklearnego.