W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Convention Bureau Szczecin

Convention Bureau Szczecin

Kruszcowa 3/7, 70-730 Szczecin
www.conventionszczecin.eu

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefon
Kategorie: Atrakcje turystyczne , Organizacja spotkań
 • Opis
 • Usługi
 • Atrakcje

Opis

Convention Bureau Szczecin

Usługi

Organizacja spotkań

 • Usługi Convention Bureau

  Usługi convention bureau

Atrakcje

Atrakcje turystyczne

 • Obejrzyj film w najstarszym kinie świata - Convention Bureau Szczecin

  Obejrzyj film w najstarszym kinie świata

  Kino Pionier 1909 najstarsze kino na świecie działające nieprzerwanie w tym samym. Kino posiada certyfikat wydany przez Księgę Rekordów Guinessa. Oficjalnie kino rozpoczęło działalność 26 września 1909 r., od pokazu filmów krótkometrażowych, chociaż wyświetlano tu filmy już wcześniej, w 1907 roku. Założycielem kina był Otto Blauert, rok później przejął je Albert Pietzke. Początkowo funkcjonowało jako "Helios", później, do 1945 r., nosiło nazwę "Welt-Theater". Od grudnia 1945 r. do grudnia 1950 r. działało jako "Odra". Pierwszym wyświetlanym po wojnie filmem był Iwan Groźny w reż. Siergieja Eisensteina. Obecnie "Pionier" posiada dwie sale projekcyjne. "Sala Główna" jest większa i tradycyjna w wystroju. Sala "Kiniarnia" została urządzoną w stylu retro, filmy ogląda się tu przy stolikach, a obok znajduje się bar, w którym można zamówić m.in. kawę, herbatę lub wino i poczytać czasopisma filmowe. Filmy w sali "Kiniarnia" odtwarzane są ze starego projektora.
 • Przejdź się wałami Chrobrego - Convention Bureau Szczecin

  Przejdź się wałami Chrobrego

  Zapraszamy do przechadzki po wałach Chrobrego w Szczecinie. Tarasy widokowe zbudowane na wysokości 19 m nad poziomem Odry. Ciągną się ok. 500 m wzdłuż rzeki. Z tarasu do brzegu Odry prowadzą szerokie schody, po obu stronach których postawiono dwa pawilony służące jako wejścia do, współcześnie utworzonych w pozostałościach fortyfikacji, podziemnych restauracji. Po środku tarasu znajduje się pomnik "Herkulesa walczącego z centaurem", a u podnóża zaś - fontanna zdobiona figurami Jana z Kolna i Wyszaka.
 • Zakupy w Galaxy Centrum - Convention Bureau Szczecin

  Zakupy w Galaxy Centrum

  Centrum GALAXY jest największym centrum handlowym w Szczecinie. Budynek jest zaprojektowane jako dwie zwarte prostopadłościenne bryły. Bryła główna to trzykondygnacyjny budynek handlowo-usługowo-rozrywkowy z parkingiem podziemnym. Drugą bryłę stanowi wielokondygnacyjny parking łączący się z budynkiem głównym poprzez przewieszenie nad lokalnym układem komunikacyjnym. Centrum połączone jest z siecią komunikacyjną miasta systemem umożliwiającym swobodny ruch samochodów osobowych. Poszczególne poziomy Galaxy połączone są chodnikami i schodami ruchomymi, a także windami panoramicznymi oraz klatkami schodowymi. Przyjęte w Centrum rozwiązania komunikacyjne umożliwiają pełny dostęp do wszystkich funkcji i na wszystkich poziomach osobom niepełnosprawnym. Wejścia główne zostały zaprojektowane w sposób pozwalający na dostęp bezpośrednio z poziomu otaczających chodników.
 • Zobacz anioła wolności - Convention Bureau Szczecin

  Zobacz anioła wolności

  Anioł wolności to pomnik wzniesiony by upamiętnić ofiary Grudnia 1970 w Szczecinie.
 • Zwiedzanie Zamku Książąt Pomorskich - Convention Bureau Szczecin

  Zwiedzanie Zamku Książąt Pomorskich

  Zamek książąt pomorskich po przeprowadzonej odbudowie, dumnie prezentuje zrekonstruowane renesansowe attyki i hełmy. Zamek jest obecni centralnym ośrodkiem życia kulturalnego w Szczecinie. Często odbywają się tutaj koncerty muzyki klasycznej oraz działa kameralne kino Zamek, Teatr Krypta, kabaret Piwnica Przy Krypcie. W skrzydłach południowym i północnym znajdują się dostępne do zwiedzania sale i komnaty, a także galerie wystaw artystycznych. W skrzydle wschodnim mieści się ekspozycja odnalezionych w 1946 sarkofagów m.in.: Bogusława XIV, Filipa II i Franciszka I. Można wspiąć się również na 60-metrową Wieżę Dzwonów z galerią widokową. Na zamku funkcjonuje restauracje i sklepiki z pamiątkami.