W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Convention Bureau Wrocław

Convention Bureau Wrocław

Wystawowa 1, 51-618 Wrocław
www.convention.wroclaw.pl

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefony
Kategorie: Atrakcje turystyczne , Agencje i organizatorzy

Usługi

Agencje i organizatorzy

 • Usługi Convention Bureau

  Usługi convention bureau

Atrakcje

Atrakcje turystyczne

 • Kontakt z przyrodą we Wrocławskim Ogrodzie Botanicznym - Convention Bureau Wrocław

  Kontakt z przyrodą we Wrocławskim Ogrodzie Botanicznym

  Ogród Botaniczny we Wrocławiu jest jedną z głównych atrakcji tego miasta. Ogród Botaniczny we Wrocławiu posiada długą i bogatą historię, powstał bowiem równocześnie z Uniwersytetem w roku 1811 i początkowo zajmował obszar około 5 hektarów. Następnie był sukcesywnie powiększany i uzupełniany o ciągle nowe okazy flory. Niestety podczas II Wojny Światowej uległ kompletnemu zniszczeniu. Do świetności zaczął powracać w latach 50-tych i do dzisiaj urzeka o każdej porze roku feerią barw tysięcy roślin. Ogród Botaniczny we Wrocławiu od 1974 wpisany do rejestru zabytków województwa wrocławskiego,a w 1994 został uznany roku za pomnik historii.
 • Oglądanie Panoramy Racławickiej - Convention Bureau Wrocław

  Oglądanie Panoramy Racławickiej

  Panoram Racławicka we Wrocławiu to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), "przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.
 • Przechadzka Mostem Tumskim - Convention Bureau Wrocław

  Przechadzka Mostem Tumskim

  Piękny zabytkowy most Tumski urzekający urokiem. Jest oświetlony zabytkowymi gazowymi latarniami. Most powstał w 1889 roku i łączy Wyspę Piasek z Ostrowem Tumskim.
 • Przechadzka po Wrocławskim Starym Mieście - Convention Bureau Wrocław

  Przechadzka po Wrocławskim Starym Mieście

  Wrocławskie Stare Miasto jest nie tylko historycznym, ale także kulturalnym i społecznym centrum Wrocławia. Mieszczą się tu liczne zabytki architektury miejskiej, ale także najlepsze sklepy, restauracje, bary, galerie i muzea. W samym centrum mieści się Rynek Główny pełen dumnych barokowych kamienic, starannie zrekonstruowanych po drugiej wojnie światowej.
 • Spacer pod multimedialną fontanną - Convention Bureau Wrocław

  Spacer pod multimedialną fontanną

  Wieczorem warto wybrać się na Pergolę. Świeżo wyremontowana i niesamowita budowla, w której centrum znajduje się fantastyczna fontanna, która została uroczyście otwarta na początku czerwca 2009 roku. Fontanna oferuje multimedialne widowisko działające na wiele zmysłów. Woda wystrzeliwana jest na wysokość ok. 40 metrów. Na ekranie wodnym o powierzchni ponad 700 m 2 będzie można oglądać artystyczne animacje wzbogacone dźwiękami wody i muzyki. Fontanna multimedialna na Pergoli jest jednym z kilku takich projektów na świecie. W niecce fontanny o powierzchni ok. 1 ha umieszczono niemal 300 dysz wodnych różnego rodzaju (gejzery, dysze pieniące, dynamiczne, mgielne, punk-towe, palmowe, wodne) oraz 3 dysze ogniowe. Widowisko wody i ognia wzbogacą obrazy rzucane przez projektor na ekran wodny, a także światła laserów i dźwięki muzyki. Fontannę rozświetla blisko 800 dużych i małych punktów świetlnych umieszczonych w niecce. Dodatkową atrakcją jest zimowa funkcja fontanny, w którym to okresie może się ona przemienić w lodowisko o powierzchni ok. 4700 m2.
 • Spacer po Japońskim Ogrodzie - Convention Bureau Wrocław

  Spacer po Japońskim Ogrodzie

  Pełen niezwykłego, niepowtarzalnego piękna Ogród Japoński we Wrocławiu posiada wiele orientalnych odniesień i symboli. Jest to miejsce pełne harmonii, stanowiące oaze spokoju i wypoczynku w wielkim mieście. Egzotyczna roślinność oraz niepowtarzalna architektura ogrodu przyciągają rzesze wrocławian oraz turystów z całego kraju. Brama wejściowa, oryginalne japońskie latarnie, kaskady, pawilon herbaciany - to tylko niektóre elementy, którymi Ogród Japoński we Wrocławiu przyciąga gości. Nawet stalowe ogrodzenie, przypominające płot bambusowy jest utrzymane w japońskim stylu.
 • Spacer Rynkiem Głównym we Wrocławiu - Convention Bureau Wrocław

  Spacer Rynkiem Głównym we Wrocławiu

  Rynek Główny we Wrocławiu zapewnia liczne atrakcje dla odwiedzających miasto. Odbywa się tu wiele imprez kulturalnych i rozrywkowych. Dlatego jest miejscem, którego żaden turysta nie ominie. Międzynarodowa atmosfera Wrocławia jest odczuwalna szczególnie na Rynku, gdzie spotykają się turyści, biznesmani oraz mieszkańcy.
 • Widowisko w Hali Ludowej - Convention Bureau Wrocław

  Widowisko w Hali Ludowej

  Hala widowiskowo-sportowa położona w Parku Szczytnickim we Wrocławiu. W 2006 roku hala została uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. Obecnie hala i jej okolice są bardzo licznie odwiedzane przez wrocławian i turystów nie tylko ze względu na samą halę ale także na bliskość Pergoli z Fontanną Multimedialną, Ogrodu Japońskiego oraz ZOO
 • Zakupy na zabytkowej Hali Targowej - Convention Bureau Wrocław

  Zakupy na zabytkowej Hali Targowej

  Zakupy w zabytkowej Hali Targowej. Hala Targowa powstała w 1908 roku jako całoroczne targowisko. Miała ona zastąpić handel prowadzony na placu Nowy Targ. Zbudowany w neogotyckim stylu obiekt jest czynnym targowiskiem po dziś dzień.
 • Zwiedzanie Ratusza we Wrocławiu - Convention Bureau Wrocław

  Zwiedzanie Ratusza we Wrocławiu

  Wrocławski Ratusz to jeden z najważniejszych polskich zabytków - perła architektury gotyckiej i renesansowej. Elewację Ratusza zdobią okazałe, misternie wykonane rzeźby i ornamenty. Niewątpliwą atrakcją jest imponujący zegar astronomiczny. Budynek mieści się we wrocławskim rynku i obecnie jest siedzibą Muzeum Miejskiego. Zabytkowe wnętrza - charakterystyczne sklepienia i rozmaite dekory - zapewniają szczególną atmosferę podczas organizowanych tu spotkań, konferencji, bankietów. Sala Wielka Ratusza jest odpowiednia, by zorganizować w niej duże uroczystości. Natomiast Sala Wójtowska to idealne miejsce na kameralne spotkania.