Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Ekoturyzm

Władysławów 11a, 96-500 Sochaczew
www.ekoturyzm.pl

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefon

Atrakcje

 • Spływy Kajakowe Bzurą - Ekoturyzm

  Sporty wodne

  Bzura jest lewym dopływem Wisły, płynie na Nizinie Środkowopolskiej ze Wzniesień Łódzkich przez Wysoczyznę Łaską, następnie przez Równinę Łowicko-Błońską i Kotlinę Warszawską. Długość rzeki wynosi 166,2 km. Bzura wypływa na wysokości ok. 238 m n.p.m., w północnej części Łodzi. Początkowo płynie w słabo zarysowanej dolinie wśród lesistych pagórków. Poniżej Łęczycy wpływa do szerokiej pradoliny skręcając gwałtownie na północny-wschód. Doliny Bzury znacznie się zwęża pod Sochaczewem - stąd Bzura na północ wzdłuż zachodniego krańca Puszczy Kampinoskiej aż do ujścia w okolicach Wyszogrodu. Nad Bzurą leży wiele znanych miejscowości takich jak Zgierz, Ozorków, Łęczyca, Łowicz, Sochaczew, Chodaków, Brochów.

  Tereny nad dolną Bzurą były miejscem walk niemiecko- rosyjskich w czasie I wojny światowej oraz walk polsko-niemieckich w czasie II wojny światowej w rejonie Kutno - Łowicz-Sochaczew stoczono największą bitwę w kampanii wrześniowej 9-20-IX.1939r.- bitwa nad Bzurą pod dowództwem gen. T. Kutrzeby.

   

  Opis szlaku kajakowego

  Nazwa szlaku sochaczewski wiślański wyszogrodzki
  Stopień uciążliwości nie uciążliwy nie uciążliwy uciążliwy (konieczność przepłynięcia ok. 800 m Wisłą pod prąd)
  Stopień trudności dostępny dla początkujących dostępny dla początkujących dostępny dla wprawnych
  Długość trasy (km) 10 9 ( 1 km Bzurą + 8 km Wisłą) 18 ( 7 km Bzurą + 11 km Wisłą)
  Czas przepłynięcia 1 dzień 1 dzień 1 dzień
  Opis szlaku Początek trasy we wsi Żuków k. Sochaczew, koniec w Witkowicach. Początek trasy w Kamionie, koniec na przystani wodnej w Suchodole. Początek trasy we wsi Witkowice, koniec na przystani wodnej w Suchodole