W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Fundacja Polskie Orły

Fundacja Polskie Orły

Wołoska 18, 02-675 Warszawa
www.piknik-goraszka.pl

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefony
Kategorie: Sporty lotnicze , Atrakcje turystyczne

Atrakcje

Sporty lotnicze

  • Piknik Lotniczy Góraszka - Fundacja Polskie Orły

    Piknik Lotniczy Góraszka

    Międzynarodowy Piknik Lotniczy Góraszka - pokazy lotnicze organizowane rokrocznie od 1996 roku na lotnisku w Góraszce  w gminie Wiązowna pod Warszawą. Organizatorem imprezy jest Fundacja "Polskie Orły" zajmująca się pomocą ofiarom katastrof lotniczych oraz odrestaurowywaniem zabytków polskiego lotnictwa.
    Termin imprezy jest ruchomy - waha się pomiędzy drugą połową maja i pierwszą połową czerwca. Pokazy odbywają się w sobotę i niedzielę, przy czym program obydwu dni jest zbliżony.
    W historii Pikniku na lotnisku w Góraszce wylądowało ponad 120 różnych rodzajów statków powietrznych, począwszy od superciężkich śmigłowców jak CH-47 Chinook lub Sikorsky CH-53, czy dużych samolotów transportowych, np. Alenia G-222, skończywszy na superlekkich maszynach amatorskich, szybowcach, motolotniach i paralotniach. Gośćmi imprezy wielokrotnie bywały sławy podniebnych akrobacji wyczynowych, m.in. Peter Besenyei, Hannes Arch, Jerzy Makula, Robert Kowalik i inni.