W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Gdańsk Convention Bureau

Gdańsk Convention Bureau

Długi Targ 28/29, 80-830 Gdańsk
www.gdanskconvention.pl

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefony
Kategorie: Agencje i organizatorzy
 • Opis
 • Usługi
 • Aktualności

Opis

Gdańsk Convention Bureau to miejskie biuro kongresów reprezentujące usługodawców przemysłu turystycznego, takich jak: hotele, biura podróży, restauracje, firmy zajmujące się obsługą techniczną konferencji, firmy transportowe, tłumacze, itp.

Głównym zadaniem GCB jest promocja Gdańska i Regionu na zewnątrz. Celem są wszelkie działania, które sprawią, że miasto zostanie zauważone przez potencjalnych organizatorów konferencji i będzie brane przez nich pod uwagę przy planowaniu takich wydarzeń.

Usługi

Agencje i organizatorzy

 • Usługi convention bureau

  Usługi convention bureau

Aktualności

 • Gdańsk Convention Bureau publikuje kolejny raport o pomorskim rynku spotkań

  Gdańsk Convention Bureau publikuje kolejny raport o pomorskim rynku spotkań -
  W tegorocznej edycji raportu na temat rynku spotkań w Gdańsku i okolicach znalazły się dodatkowo informacje podsumowujące rozwój tamtejszej turystyki biznesowej na przestrzeni ostatnich pięciu lat.
   
  Badania rynku turystyki biznesowej w Gdańsku i Regionie są przeprowadzane od 2009 roku. Tegoroczny, piąty już raport został przygotowany przez Gdańsk Convention Bureau GOT oraz dr Annę Kalinowską-Żeleźnik, Ambasadora Kongresów Polskich z Uniwersytetu Gdańskiego. W opracowaniu danych wzięły również udział pomorskie uczelnie wyższe.
   
  Popularna destynacja konferencyjna
   
  Jak zauważają autorzy publikacji, w ciągu kilku ostatnich lat Gdańsk i województwo pomorskie stały się jedną z najbardziej rozpoznawalnych destynacji konferencyjnych w Polsce. "Intensywne działania lokalnej branży, w tym Gdańsk Convention Bureau GOT, polepszająca się z roku na roku dostępność komunikacyjna oraz rozwijająca się infrastruktura konferencyjna, ale też zrozumienie władz miasta i regionu dla rozwoju turystyki biznesowej tworzą pozytywny klimat dla organizacji spotkań biznesowych" - czytamy w raporcie.
   
  W tegorocznym badaniu dotyczącym pomorskiej branży spotkań wzięło udział 61 obiektów konferencyjnych. 40 z nich mieści się w Gdańsku, 7 w Gdyni, 5 w Sopocie a 9 w pozostałej części województwa. Na podstawie ankiet nadesłanych przez ich przedstawicieli zebrano informacje o 7 183 wydarzeniach biznesowych w Gdańsku i Regionie, w których uczestniczyło 632 252 delegatów. W samym Gdańsku odbyło się ponad 4 tys. kongresów, spotkań i wydarzeń targowych.
   
  - Zależy nam, aby coroczny raport kompleksowo i rzetelnie przedstawiał rynek turystyki biznesowej w Gdańsku i Regionie, dlatego zachęcamy kolejne obiekty z Gdańska, Gdyni, Sopotu i pozostałej części województwa do angażowania się w ten ważny dla całej lokalnej branży projekt - zachęca Anna Górska, Prezes Zarządu Gdańsk Convention Bureau GOT. - Wyniki badań, które prowadzi Gdańsk Convention Bureau GOT już od 5 lat wyraźnie wskazują na rosnącą rolę przemysłu spotkań w Gdańsku i Regionie, dlatego w interesie nas wszystkich jest monitorowanie tej ważnej gałęzi turystyki - dodaje.
   
  Raport "Rynek spotkań w Gdańsku i województwie pomorskim" można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej Gdańsk Convention Bureau.