W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Gdańska Organizacja Turystyczna

Gdańska Organizacja Turystyczna

Długi Targ 28/29, 80-830 Gdańsk
www.gdanskconvention.pl

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefony
Kategorie: Atrakcje turystyczne , Miejsca eventowe
 • Atrakcje

Atrakcje

Atrakcje turystyczne

 • Przejdź się plażą w Sopocie - Gdańska Organizacja Turystyczna

  Przejdź się plażą w Sopocie

  Przejdź się szeroką, czystą, piaszczystą plażą. Plaża przyciąga zarówno turystów spragnionych słońca i kąpieli morskich. Jest doskonałym miejscem na grę w siatkówkę oraz do uprawiania sportów wodnych. Przy plaży usytuowane są także restauracje, gdzie można zjeść, np. rybkę. Spacer brzegiem morza wieczorem, to piękna sceneria dla romantyków, zwłaszcza, że zachody słońca w takim miejscu są wyjątkowe.
 • Przejdź się po sopockim molo - Gdańska Organizacja Turystyczna

  Przejdź się po sopockim molo

  Molo w Sopocie jest najdłuższym drewnianym molo w Europie. Ma około pół kilometra długości. Część spacerowa ma 511,5 m, z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Jest jedną z największych atrakcji miasta.
 • Spacer pod fontanną Neptuna - Gdańska Organizacja Turystyczna

  Spacer pod fontanną Neptuna

  Zapraszamy państwa pod przepiękną Fontannę Neptuna. Na pewno nie jednego zachwyci jej widok.
 • Spacer Ulicą Długą - Gdańska Organizacja Turystyczna

  Spacer Ulicą Długą

  Ulica Długa jest reprezentatywną ulicą Gdańska.
 • Zwiedzanie Bazyliki Mariackiej - Gdańska Organizacja Turystyczna

  Zwiedzanie Bazyliki Mariackiej

  Kościół Mariacki- największa ceglana, gotycka świątynia w Polsce i w Europie zachwyca ogromem. Wznoszono ją w latach 1343-1502. Nawa ma 105 metrów długości. Dach pokryty jest ponad ośmioma tyś. m2 czerwonej dachówki ceramicznej. Sklepienie: sieciowe, gwiaździste i kryształowe, rozpięte prawie 30 m. nad posadzką, jest podtrzymywane przez 27 filarów. Kościół mający ponad pół hektara powierzchni może pomieścić ponad 25 tyś. osób. We wnętrzu podziwiać możemy m.in.: dębowy, późnogotycki ołtarz główny pochodzący z lat 1510-1517, belkę tęczową z grupą Ukrzyżowania. Czterometrowe postaci Chrystusa, Marii i św. Jana oraz 10-metrowy krzyż zostały wykonane w 1517 roku. Przy Zakrystii znajduje się rekonstrukcja słynnego zegara astronomicznego z lat 1464-1470, dzieło H. Duringera z Torunia. Dwunastometrowy zegar pokazuje godziny, fazy księżyca i znaki zodiaku. Na lewo od głównego wejścia znajdują się schody prowadzące na szczyt 78-metrowej wieży, skąd za niewielką opłatą można obejrzeć panoramę Gdańska.

Pozostałe

 • Spacer ulicą Mariacką - Gdańska Organizacja Turystyczna

  Spacer ulicą Mariacką

  Ulica Mariacka to jedna z piękniejszych ulic w Gdańsku. Mieści się w Głównym Mieście, biegnie przez historyczną Dzielnicę Mariacką. Początek ulicy mieści się przy Bazylice Mariackiej i biegnie ku zamykającej ją Bramie Mariackiej.