W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Krakow Convention Bureau

Krakow Convention Bureau

pl. Wszystkich Świętych 3-4, 31-004 Kraków
www.krakow.pl/ccb

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefony
Kategorie: Atrakcje turystyczne , Agencje i organizatorzy
 • Usługi
 • Atrakcje
 • Aktualności

Usługi

Agencje i organizatorzy

 • Usługi Convention Bureau

  Usługi Convention Bureau

Atrakcje

Atrakcje turystyczne

 • Kopiec Kościuszki - Krakow Convention Bureau

  Kopiec Kościuszki

  Kopiec Kościuszki „Pomnik ten jest narodową własnością, bo każdą bryłkę ziemi na tę mogiłę dłoń polska zaniosła. Sprawiedliwe tedy jest, aby skład tylu uczuciów i znoju obywatelskiego, pod strażą obywatelską zostawał.”
 • Przejście przez Bramę Floriańską - Krakow Convention Bureau

  Przejście przez Bramę Floriańską

  Brama Floriańska - główna brama miejska, powstała w końcu XIII wieku, aby strzec północnego wejścia do miasta. Później stała się ważnym elementem reprezentacyjnym na Drodze Królewskiej, prowadzącej przez Sukiennice do Wawelu.
 • Sapcer po sukiennicach - Krakow Convention Bureau

  Sapcer po sukiennicach

  Sukiennice są jednym z najbardziej charakterystycznych i najlepiej rozpoznawalnych miejsc na zabytkowej mapie Krakowa.
 • Spacer po Plantach Krakowskich - Krakow Convention Bureau

  Spacer po Plantach Krakowskich

  Planty zostały utworzone na miejscu fortyfikacji otaczających miasto. W 1820 podjęto decyzję o utworzeniu "ogrodów miejskich" na miejscu wyburzonych na początku XIX w. murów. Głównym inicjatorem tej idei, twórcą pomiarów i planów był Feliks Radwański. Po jego śmierci w 1826 r. kierownictwo robót objął Florian Straszewski, który w 1830 r. założył fundację z przeznaczeniem na utrzymanie Plant.
 • Spacer po Ryneku Głównym w Krakowie - Krakow Convention Bureau

  Spacer po Ryneku Głównym w Krakowie

  Historia rynku sięga XIII wieku. Rynek Główny jest największym placem Krakowa, a także największym rynkiem w Europie. Na rynku i w jego sąsiedztwie znajdują się jedne z ważniejszych zabytków Krakowa, takie jak Kościół Mariacki, Sukiennice, Kościół św. Wojciecha czy Wieża Ratuszowa.
 • Wizyta w Kościele Mariackim - Krakow Convention Bureau

  Wizyta w Kościele Mariackim

  Należy do najbardziej znanych zabytków Krakowa i Polski. Według Jana Długosza gotycki kościół został ufundowany przez biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w latach 1221-1222 na miejscu drewnianej świątyni. W latach 1290-1300 wzniesiono częściowo na jego fundamentach kościół w stylu gotyckim, poświęcony w 1320 roku, lecz i ta świątynia nie przypadła ludziom do gustu. Zburzono ją i wybudowano nowy, wspanialszy kościół. W latach 1355-1365 z fundacji Mikołaja Wierzynka (mieszczanina krakowskiego i stolnika sandomierskiego) dobudowano do głównego korpusu świątyni wydłużone prezbiterium. W końcu XV wieku świątynia Mariacka wzbogaciła się o arcydzieło rzeźbiarskie późnego gotyku – ołtarz główny, dzieło Wita Stwosza.

Aktualności

 • Współpraca polsko-szwajcarska w branży spotkań w Krakowie

  Współpraca polsko-szwajcarska w branży spotkań w Krakowie -

  Dzięki środkom pozyskanym w ramach Funduszu Partnerskiego Grantu Blokowego Szwajcarsko–Polskiego Programu Współpracy stworzono projekt, który ma za zadanie dostarczyć instytucjom oraz przedstawicielom branży turystycznej wiedzy dotyczącej roli lokalnego przemysłu spotkań w gospodarce miasta Krakowa.

   

   

    


  Partnerami projektu są jednostki samorządu terytorialnego (Krakow Convention Bureau  – lider projektu) i instytucjami (Fundacja Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Krakowskie Biuro Festiwalowe - partnerzy w projekcie) a szwajcarskimi instytucjami (University of Applied Sciences of Western Switzerland Valais - partner projektu). - Wykorzystując wiedzę i doświadczenia ekspertów ze Szwajcarii, będziemy w stanie ocenić i monitorować wpływ przemysłu spotkań na gospodarkę Krakowa oraz opracować strategię rozwoju na najbliższe trzy lata - mówi Beata Paliś, Kierownik Krakow Convention Bureau.

  W ramach projektu miały dotychczas miejsce dwa spotkania. W konferencji, która odbyła się 25 czerwca 2012 r. w Krakowie wzięli udział przedstawiciele UMK, naukowcy z Polski oraz Szwajcarii, a także  przedstawiciele lokalnej branży turystycznej: dyrektorzy i managerowie hoteli, sal konferencyjnych i organizatorzy imprez biznesowych. Dyskutowano m.in. o znaczeniu gospodarczym przemysłu spotkań dla takich miast jak Genewa i Wiedeń, omówiono sposoby wyliczenia mnożnika turystycznego dla Krakowa i Małopolski. Kolejne spotkanie zorganizowano 24 listopada 2012 roku. W czasie warsztatów szkoleniowo-konsultacyjnych, przedstawiono informację o stopniu zaawansowania projektu, podjęto próbę znalezienia odpowiedzi na pytanie o obecną kondycję przemysłu spotkań w Krakowie, dyskutowano na temat nowych trendów w światowej turystyce i hotelarstwie, jak również o korzyściach jakie płyną z udziału w projekcie.

  źródło: www.krakow.pl