W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Krakow Convention Bureau

Krakow Convention Bureau

pl. Wszystkich Świętych 3-4, 31-004 Kraków
www.krakow.pl/ccb

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefony
Kategorie: Atrakcje turystyczne , Agencje i organizatorzy

Usługi

Agencje i organizatorzy

 • Usługi Convention Bureau

  Usługi Convention Bureau

Atrakcje

Atrakcje turystyczne

 • Kopiec Kościuszki - Krakow Convention Bureau

  Kopiec Kościuszki

  Kopiec Kościuszki „Pomnik ten jest narodową własnością, bo każdą bryłkę ziemi na tę mogiłę dłoń polska zaniosła. Sprawiedliwe tedy jest, aby skład tylu uczuciów i znoju obywatelskiego, pod strażą obywatelską zostawał.”
 • Przejście przez Bramę Floriańską - Krakow Convention Bureau

  Przejście przez Bramę Floriańską

  Brama Floriańska - główna brama miejska, powstała w końcu XIII wieku, aby strzec północnego wejścia do miasta. Później stała się ważnym elementem reprezentacyjnym na Drodze Królewskiej, prowadzącej przez Sukiennice do Wawelu.
 • Sapcer po sukiennicach - Krakow Convention Bureau

  Sapcer po sukiennicach

  Sukiennice są jednym z najbardziej charakterystycznych i najlepiej rozpoznawalnych miejsc na zabytkowej mapie Krakowa.
 • Spacer po Plantach Krakowskich - Krakow Convention Bureau

  Spacer po Plantach Krakowskich

  Planty zostały utworzone na miejscu fortyfikacji otaczających miasto. W 1820 podjęto decyzję o utworzeniu "ogrodów miejskich" na miejscu wyburzonych na początku XIX w. murów. Głównym inicjatorem tej idei, twórcą pomiarów i planów był Feliks Radwański. Po jego śmierci w 1826 r. kierownictwo robót objął Florian Straszewski, który w 1830 r. założył fundację z przeznaczeniem na utrzymanie Plant.
 • Spacer po Ryneku Głównym w Krakowie - Krakow Convention Bureau

  Spacer po Ryneku Głównym w Krakowie

  Historia rynku sięga XIII wieku. Rynek Główny jest największym placem Krakowa, a także największym rynkiem w Europie. Na rynku i w jego sąsiedztwie znajdują się jedne z ważniejszych zabytków Krakowa, takie jak Kościół Mariacki, Sukiennice, Kościół św. Wojciecha czy Wieża Ratuszowa.
 • Wizyta w Kościele Mariackim - Krakow Convention Bureau

  Wizyta w Kościele Mariackim

  Należy do najbardziej znanych zabytków Krakowa i Polski. Według Jana Długosza gotycki kościół został ufundowany przez biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w latach 1221-1222 na miejscu drewnianej świątyni. W latach 1290-1300 wzniesiono częściowo na jego fundamentach kościół w stylu gotyckim, poświęcony w 1320 roku, lecz i ta świątynia nie przypadła ludziom do gustu. Zburzono ją i wybudowano nowy, wspanialszy kościół. W latach 1355-1365 z fundacji Mikołaja Wierzynka (mieszczanina krakowskiego i stolnika sandomierskiego) dobudowano do głównego korpusu świątyni wydłużone prezbiterium. W końcu XV wieku świątynia Mariacka wzbogaciła się o arcydzieło rzeźbiarskie późnego gotyku – ołtarz główny, dzieło Wita Stwosza.