W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej

Długa 81-83, 80-831 Gdańsk
http://www.muzeum1939.pl

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefony
Kategorie: Atrakcje turystyczne
  • Opis
  • Atrakcje

Opis

Istnieje możliwość udostępnienia sal muzeum na organizację konferencji, kongresów oraz innych uroczystości o charakterze kulturalnym i naukowym.

Atrakcje

Atrakcje turystyczne

  • Zwiedzanie Westerplatte - Muzeum II Wojny Światowej

    Zwiedzanie Westerplatte

    1 września 2009 r., w 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej, Prezes Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej Donald Tusk otworzył wystawę plenerową "Westerplatte: Kurort - Bastion - Symbol" przygotowaną przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Wystawa poświęcona jest historii miejsca, które w powszechnej świadomości nieodłącznie wiąże się z początkiem najstraszliwszej katastrofy XX wieku, jaką była II wojna światowa. Miejsca, które tak jak niegdyś Termopile, stało się symbolem bohaterskiej walki z przeważającym liczebnie wrogiem. Opowieść o Westerplatte, którą przygotowało Muzeum, nie ogranicza się jednak do obrony polskiej Wojskowej Składnicy Tranzytowej we wrześniu 1939 r.: przedstawiamy historię Westerplatte od XVII w., gdy powstało ono jako piaszczysta łacha u ujścia Wisły, aż po upadek komunizmu w Polsce.