Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.
Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej

Długa 81-83, 80-831 Gdańsk
http://www.muzeum1939.pl

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefony
  • Westerplatte

Opis

Istnieje możliwość udostępnienia sal muzeum na organizację konferencji, kongresów oraz innych uroczystości o charakterze kulturalnym i naukowym.

Atrakcje

  • Zwiedzanie Westerplatte - Muzeum II Wojny Światowej

    Atrakcje turystyczne

    1 września 2009 r., w 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej, Prezes Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej Donald Tusk otworzył wystawę plenerową "Westerplatte: Kurort - Bastion - Symbol" przygotowaną przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Wystawa poświęcona jest historii miejsca, które w powszechnej świadomości nieodłącznie wiąże się z początkiem najstraszliwszej katastrofy XX wieku, jaką była II wojna światowa. Miejsca, które tak jak niegdyś Termopile, stało się symbolem bohaterskiej walki z przeważającym liczebnie wrogiem. Opowieść o Westerplatte, którą przygotowało Muzeum, nie ogranicza się jednak do obrony polskiej Wojskowej Składnicy Tranzytowej we wrześniu 1939 r.: przedstawiamy historię Westerplatte od XVII w., gdy powstało ono jako piaszczysta łacha u ujścia Wisły, aż po upadek komunizmu w Polsce.