W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa

Towarowa 4, 58-140 Jaworzyna Śląska
www.muzeumtechniki.pl

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefony
Kategorie: Atrakcje turystyczne

Opis

Istnieje możliwość udostępnienia sal muzeum na organizację konferencji, kongresów oraz innych uroczystości o charakterze kulturalnym i naukowym.

Atrakcje

Atrakcje turystyczne

  • Zwiedzanie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa - Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa

    Zwiedzanie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa

    Muzeum udostępnia ekspozycję obejmującą zabytkowy tabor kolejowy normalnotorowy od roku 1890 do lat 70-tych XX w. Zbiór składa się z ponad 50 lokomotyw (pochodzenia polskiego, niemieckiego, austryjackiego, angielskiego i amerykańskiego), około 50 wagonów oraz żurawi kolejowych i pługu odśnieżnego. Zajmują one aż 1,5 km torów. A to nie wszystko! Poza taborem kolejowym mamy także maszynę parową, dźwig, kolekcję motocykli Harley-Davidson, urządzenia dawnej drukarni, zabytkowy komputer Odra, zbiory ikonograficzne, biblioteczne oraz wiele eksponatów związanych z kolejnictwem i jego otoczeniem z zakresu łączności i zabezpieczenia ruchu kolejowego, nawierzchni kolejowej oraz wiele różnych pamiątek i dokumentów. W zbiorach mamy makietę kolejową w skali H0 sterowana autentycznymi urządzeniami zabezpieczenia ruchu kolejowego. Zwiedzającym oferujemy możliwość przejażdżki drezyną.