W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Muzeum Ziemi Pałuckiej

Muzeum Ziemi Pałuckiej

Pl. Wolności 1, 88-400 Żnin
www.muzeumznin.pl

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefony
Kategorie: Atrakcje turystyczne
  • Parowozy

Opis

Istnieje możliwość udostępnienia sal muzeum na organizację konferencji, kongresów oraz innych uroczystości o charakterze kulturalnym i naukowym.

Atrakcje

Atrakcje turystyczne

  • Wenecka Noc z Parowozami - Muzeum Ziemi Pałuckiej

    Wenecka Noc z Parowozami

    Wenecka Noc z Parowozami to wydarzenie, w czasie którego turyści mają możliwość zwiedzania Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji po zapadnięciu zmroku. Daje to niepowtarzalną okazję do zobaczenia muzealnej kolekcji w zupełnie innej odsłonie.Podstawą stworzenia tego tzw. przedmiotowego produktu turystycznego było Muzeum Kolei Wąskotorowej, na terenie którego zgromadzone są różnego rodzaju eksponaty związane z koleją. Wśród nich jest 17 zabytkowych parowozów (najstarszy pochodzi z 1899 roku, kilka z okresu I wojny światowej), wagony o różnym przeznaczeniu (towarowe, pasażerskie, pocztowe), drezyny ręczne i motorowe. Ekspozycję uzupełnia niezbędna infrastruktura kolejowa: zabytkowa poczekalnia, budka dróżnika ze szlabanem, torowiska z rozjazdami i zwrotnicami, żuraw wodny służący do uzupełniania poziomu wody w kotłach lokomotyw, obrotnica umożliwiająca zmianę kierunku jazdy. Oferta Muzeum w tym roku uzupełniona została o usługi gastronomiczne, które prowadzone są w jednym z wagonów ustawionych na terenie skansenu, które tematyką nawiązują również do kolei.